annas

Znáte osudy Turinského plátna, které je nejdiskutovanějším artefaktem všech dob?

Jeho replika je prý uložena u nás v jednom klášteře.

Nejlepší odpověď
vagra

Turínské plátno v Kašperských Horách!
Úspěšná výstava Kristus v umění věků v Muzeu Šumavy v Kašperských Horách získala v posledních dnech významný doplněk. Navazuje na ní prezentace snad nejslavnější relikvie světa – tzv. Turínského plátna prostřednictvím moderní kopie této památky, kterou do Kašperských Hor zapůjčilo sdružení Koinonia Jan Křtitel z Plzně –Litic. Jedná se o autentickou soudobou kopii této památky v poměru 1:1, jedinou svého druhu v České republice.
Podrobnosti na zdrojové adrese.

Zdroj: http://www.su­mavanet.cz/fr­.asp?tab=snet&i­d=6555&burl=

Další odpovědi
1popelka1

Turínské plátno – rubáš, jenž podle věřících nese otisk Kristova těla, protože do něj bylo zabaleno tělo Ježíše Krista po sejmutí z kříže.

Replika byla zapůjčena Muzeu Šumavy v Kašperských Horách.

Kopie tzv. Turínského plátna byla v roce 1999 nalezena v kostele sv.Vojtěcha v benediktinském klášteře v Broumově. Pochází z roku 1651 a byla darem turínského biskupa Bergiria broumovskému opatovi Sobkovi z Bílenberka. Na světě existuje kolem 40 kopií, tato je však středoevropským unikátem, jedinou kopií nacházející se severně od Alp.

Zdroj: mix stránek

anonym

Odkazem se to zjednoduší.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tur%C3%AD­nsk%C3%A9_pl%C­3%A1tno