zzzlatokopka

Znáte oba hrady Šternberk?

http://www.ku­dyznudy.cz/Ak­tuality/Neni-Sternberk-jako-Sternberk,-presvedcuji-kastela.aspx

Já vůbec netušila, že jsou dva, znám jen ten u Olomouce.
Byl někdo z vás na obou? Který se vám více líbil?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
briketka10

to jsem taky překvapená znám jen ten
u Olomouce, ale nebyla jsem tam :)

Další odpovědi
střevo

Já znám i ten třetí. Byl postavenej jako loveckej zámeček v r. 1780, a za komančů tam byl každoročně v létě pionýrskej tábor, pak byl v r. 1989 zbouranej (spekulace na pozemek) z důvodů dřevomorky ve střeše. Blbější důvod sem nezažil, památkáři sežrali,příslušnej soudruh nebyl dodnešs potrestanej…
Doplňuji:
http://turisti­ka.ceskesvycar­sko.cz/cs/cile/ster­nberk

setapouch

Na moravskem jsem byl jen jednou, na Ceskem nekolikrat. A Cesky Sternberk patri k mym nejoblibenejsim hradum.

O tretim, zamecku, jsem nevedel.
Doplňuji:
Kdyz vyjdes pres reku na druhy kopec, po silnici, je tam nejhezci pohled na hrad, na skale nad rekou. Bohuzel, ted s tou rekonstrukci to neni ono (teda, jestli porad pokracuje), ale asi je to potreba.

gecco

Byl jsem na obou…
😉
Víc se mi líbí český – tedy Český, Šternberk – je to opravdu hrad, nikoli spíše zámek, jako ten moravský…

Lamalam

Byla jsem na obou. Více se mi líbí Český Šternberk.

annas

Znám jen moravský Šternberk, z něhož se opět stalo „město hodin“. V podhradí se nachází unikátní muzeum hodin. Zážitek z prohlídky hradu se dá umocnitt procházkou v zámeckém lesopark.

Možná si někdo z vás vzpomene na naivního malíře Libora Vojkůvku, vášnivého cestovatele, který se několikrát o své zážitky podělil v TV. , Byl výbušný měl přímo na hradě.
Doplňuji:
Zase jsem opravovala a vymazala část poslední věty.

… podělil v TV i ČRo.. Mluvil výbušně, zajímavě, vtipně a vždy strhl posluchače či díváky svým svérazným vyjadřováním. Často i zajódloval. Měl o čem vyprávět – navštívil přes 130 zemí. Získával tam i inspiraci pro své obrazy.

Emefej

Znám jenom Český Šternberk, vůbec jsem netušil, že je ještě jeden u Olomouce.

johana 56

Šternberky znám oba.Každý má něco,čím je zajímavý.
Na Českém Šternberku jakoby se čas zastavil,zůstal duch a styl dávných dob..
Naopak na moravském Šternberku si po prohlídce unikátní expozice hodin člověk uvědomí,že čas neúprosně běží a přináší změny.

Pepa25

Ač z Moravy, myslím, že známější je Český Šternberk (minmálně tedy byl pexeszu Hrady a zámky). Šternberk je město, řpi vyslvoení jeho názvu se mi osobně vybaví hlavně Chronotechna …

annas

Vojkůvka bydlel na hradě, měl tam ateliér, kolem něho se procházelo „dále do hradu, dále ..“

gecco

Střevo → tak tenhle jsem neznal.

střevo

tak to vidíš…barokní zámeček se dá i zbourat…

jak to i „suše“ napsali – „byl zbourán“ 🙂

střevo

ten rok 1995 – jak píšou, se ale vztahuje na 15 km vzdálenej
zámek Salm-Reifferscheidtů (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vite-o-rodu-salmu), právě jim zase budou bourat tamní další (už třetí)zámek…je už zase „ve špatným stavu“