Avatar uživatele
zzzlatokopka

Znáte oba hrady Šternberk?

http://www.ku­dyznudy.cz/Ak­tuality/Neni-Sternberk-jako-Sternberk,-presvedcuji-kastela.aspx

Já vůbec netušila, že jsou dva, znám jen ten u Olomouce.
Byl někdo z vás na obou? Který se vám více líbil?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, johana 56, redy, briketka10, gagaga, gecco, střevo před 3292 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Odpoveď byla označena jako užitečná

to jsem taky překvapená znám jen ten
u Olomouce, ale nebyla jsem tam :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
střevo

Já znám i ten třetí. Byl postavenej jako loveckej zámeček v r. 1780, a za komančů tam byl každoročně v létě pionýrskej tábor, pak byl v r. 1989 zbouranej (spekulace na pozemek) z důvodů dřevomorky ve střeše. Blbější důvod sem nezažil, památkáři sežrali,příslušnej soudruh nebyl dodnešs potrestanej…
Doplňuji:
http://turisti­ka.ceskesvycar­sko.cz/cs/cile/ster­nberk

Upravil/a: střevo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Na moravskem jsem byl jen jednou, na Ceskem nekolikrat. A Cesky Sternberk patri k mym nejoblibenejsim hradum.

O tretim, zamecku, jsem nevedel.
Doplňuji:
Kdyz vyjdes pres reku na druhy kopec, po silnici, je tam nejhezci pohled na hrad, na skale nad rekou. Bohuzel, ted s tou rekonstrukci to neni ono (teda, jestli porad pokracuje), ale asi je to potreba.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Byl jsem na obou…
😉
Víc se mi líbí český – tedy Český, Šternberk – je to opravdu hrad, nikoli spíše zámek, jako ten moravský…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Byla jsem na obou. Více se mi líbí Český Šternberk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Znám jen moravský Šternberk, z něhož se opět stalo „město hodin“. V podhradí se nachází unikátní muzeum hodin. Zážitek z prohlídky hradu se dá umocnitt procházkou v zámeckém lesopark.

Možná si někdo z vás vzpomene na naivního malíře Libora Vojkůvku, vášnivého cestovatele, který se několikrát o své zážitky podělil v TV. , Byl výbušný měl přímo na hradě.
Doplňuji:
Zase jsem opravovala a vymazala část poslední věty.

… podělil v TV i ČRo.. Mluvil výbušně, zajímavě, vtipně a vždy strhl posluchače či díváky svým svérazným vyjadřováním. Často i zajódloval. Měl o čem vyprávět – navštívil přes 130 zemí. Získával tam i inspiraci pro své obrazy.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Znám jenom Český Šternberk, vůbec jsem netušil, že je ještě jeden u Olomouce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Šternberky znám oba.Každý má něco,čím je zajímavý.
Na Českém Šternberku jakoby se čas zastavil,zůstal duch a styl dávných dob..
Naopak na moravském Šternberku si po prohlídce unikátní expozice hodin člověk uvědomí,že čas neúprosně běží a přináší změny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Ač z Moravy, myslím, že známější je Český Šternberk (minmálně tedy byl pexeszu Hrady a zámky). Šternberk je město, řpi vyslvoení jeho názvu se mi osobně vybaví hlavně Chronotechna …

před 3291 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vojkůvka bydlel na hradě, měl tam ateliér, kolem něho se procházelo „dále do hradu, dále ..“

před 3291 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Střevo → tak tenhle jsem neznal.

před 3292 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
střevo

tak to vidíš…barokní zámeček se dá i zbourat…

jak to i „suše“ napsali – „byl zbourán“ 🙂

před 3292 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
střevo

ten rok 1995 – jak píšou, se ale vztahuje na 15 km vzdálenej
zámek Salm-Reifferscheidtů (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vite-o-rodu-salmu), právě jim zase budou bourat tamní další (už třetí)zámek…je už zase „ve špatným stavu“

před 3292 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek