MonkeyKing

Znáte někoho, kdo má více jak 3 děti?

v kolika začal rodinu? jaké má strategie pro vedení rodiny?

proč jste třeba vy neměli/nemáte více dětí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Bývalý kolega z práce, inženýr má 6 dětí, rovněž jsou věřící. Ve svém rozlehlém domě jim postavil okružní šlapací dětskou železnici mezi pokoji. Na dovolenou jezdili zapůjčeným mikrobusem. Prostě borec.

Další odpovědi
marci1

Máme známého, který má 6(!) dcer. Sedmé dítě už odmítl riskovat s tím, že 7 dcer už by bylo jako 7 trpaslíků, nebo sedmero krkavců. Rodina funguje bezvadně, vše řeší s humorem. Žije si jako paša! 🙂

Lgee

Možná romově :D

aliendrone

Jistě. Zejména v krvavých dobách totality si lidé asi ze zoufalství pořizovali více dětí. ;) Nebo to byl možná uvědomělý odpor proti režimu, kdy se snahou o přelidnění (s vědomím o nevyhnutelných ekologických dopadech) snažili podkopat samotné základy systému. :D :D :D

xxxxxxxxxx

marci1>>> 6 dcer a manželka k tomu? A že jim to klape (že si chlap žije „jako paša“)?!? Takhle to možná vidíte VY, já ho spíš v duchu vidím shrbeného, pomalu se vlekoucího ke stromu, smutně za sebou vláčíc provaz! ;) :D :D

Ono i v ve starých dobrých dobách, kdy muži byli ještě opravdoví muži a ženy opravdové ženy něco takového bylo na pováženou, ale DNES? Při všech těch zrovnoprávněních, genderové progresivitě, sexuálním harašení a dalších vymoženostech, to je úplná science fiction! ;) :D :D

dubraro

Ano. Oba spolumajitelé mého předminulého zaměstnavatele měli po pěti. Jejich strategie neznám, do domácnosti jsem jim neviděl. Jen to, že byli věřící.

Dochy

Ano znám.
Strýc má 4 děti a funguje jim to. Nejsem si jist, myslím že první asi ve věku 25–27. Jejich syn má 6 dětí, jestli dobře počítám tak první mohl mít také tak zhruba ve 25–30. Pokud vím tak jsou také OK. Nikdo z nich nepatří ani k „menšině“ ani k zazobancům. Strýc měl převážně dělnické profese, bratránek učí na SŠ. Podle mně to má v hlavě velice dobře srovnané a je více než schopen (samozřejmě ve „spolupráci“ s manželkou, kterou ale znám o něco méně) se o rodinu postarat.

iceT

Jedna moje babička měla čtyři děti, druhá pět dětí, jedno zemřelo jako malé, jeden můj známý taky od nás z města měl 12 sourozenců, ten známý byl asi nejmladší, a nejstarší mohl mít tenkrát kolem padesátky, čili dnes tak 70 let možná i víc, zase tak důvěrně rodinu neznám.

Drap

Ano znám dokonce celou řadu takových lidí. U některých nevím kdy začali rodinu a ani mně to nezajímá. Strategii má každý takovou, která mu vyhovuje. Netýká se to jen sociálně slabých rodin a menšin, jak se někteří domnívají. Z této kategorie znám například dva lékaře.

Rokio

Marie Terezie měla hodně dětí.

Jinak v současnosti má Alžběta II. více než 3 dospělé děti.

anonym

Neznám, ale domnívám se že tohoto jsou schopni jen dva druhy rodin. Buď takové kde otec ani matka nepracují a pobírají dávky závislé právě na počtu dětí. Nebo naopak takové kde je rodina naopak tak těžce za vodou a života užívá v obří residenci, nevadí jím že místo sporťáku je holt potřeba spíš mikrobus – před takovými klobouk dolu a respekt, ti prostě žijí naplno a nebojí se i ten majlant co vydělají prakticky beze zbytku rvát do rodinného života 🙂. Je ale s podivem, že obě tyto skupiny, tak odlišné, jsou vlastně z pohledu evoluční teorie naprosto stejně úspěšné – zvláštní paradox 🙂

Arne1

Jo, znám. Jeden můj bývalý kolega si vzal ženu, která neznala číslovku jedna.

zett

Jedna moje sousedka má 4 děti

Pepa25

george: jak je možné si přečíst hned v několika odpovědích (Kepler, dubraro ..), mají velkou rodinu někteří věřící, takže je to spíš o životním postoji a hodnotách, než o „dvou druzích rodin“ …

EKSOT123

Souhlasím s Pepou, taky nám víc, nebo hodně takových rodin, normálně pracujících (oba, když jsou už děti větší). Ale když mají víc jak 5 dětí tak až asi na dvě výjimky je to proto, jak píše Marci(chtěli kluka).

EKSOT123

Opravuji, myslel jsem spíš mladší generaci. Mezi staršími to bylo běžnější a nad takovouto otázkou by se nikdo ani nezastavil. Třeba manželka (r66) je z takové rodiny. Tenkrát ještě záleželo spíš na zdraví ženy, než na všem dalším a ze starší generace znám třeba i 11 dětí v rodině. Vlastně i z té mladší generace, ale to je výjimka. Děda (narozen ještě v 19.st.) měl 6 bratrů a nějaké děti ještě zemřely při porodu.