Radomír.cz

Znáte nějaký substrát, který je bohatý na živiny? Je to i rašelina?

Zahrada

Nejlepší odpověď
cochee

Nikoliv, rašelina naopak téměř žádné živiny neobsahuje. Za to je zdrojem humusu, který je zase prospěšný jiným způsobem, má dobrou schopnost zadržet vodu ale i vzduch a nakonec je přirozeně kyselá (podle typu má pH 2÷6).

Další odpovědi
www

Výživný je kompost, drnovka.
Rašelina je na živiny naopak chudá.

mosoj

Substrát není rašelina. Substrátem se rašelina stane pokud se jí dodají příslušné živiny, minerály a upraví Ph.

Emefej

Rašelina na živiny rozhodně bohatí není, naopak je ně extrémně chudá.
Doplňuji:
Do substrátu se rašelina přidává zejména pro úpravu jeho fyzikálních a chemických vlastností.

tyna.ryglova

Záleží, na co ten substrát chceš. Dělají se odlišné podle květin nebo rostlin. Pak se také vyrábí univerzální substrát http://fertia­.cz/index.php/sub­straty a ten si kupuji já a sázím do něho všechno, abych neměla doma několik rozdělaných substrátů.