paul1

Znáte nějakou další úspěšnou firmu?

Před časem koupila Česká zbrojovka Uherský Brod firmu Colt v USA. Později koupila výrobce munice ve Švýcarsku. Ted firma
Czechoslovak Group koupila amerického výrobce malorážové munice. Znáte další takové úspěšné podniky?

https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/czechos­lovak-group-vista-outdoor-cesko-amerika-vyr
Doplňuji 17.10.2023 – zeptal jsem se AI, tady je odpověď:
Existuje mnoho českých firem, které úspěšně podnikají v zahraničí. Některé z nich jsou známé po celém světě, jiné jsou populární jen v některých regionech nebo odvětvích. Zde je několik příkladů:

Mixit: Firma, která nabízí možnost namíchat si vlastní müsli podle své chuti. Mixit se prosadil na trzích Slovenska, Polska a Maďarska a dokonce se pokusil o expanzi do Kanady1.
Notino: E-shop s kosmetikou a parfémy, který působí ve 24 zemích Evropy. Notino si získalo zákazníky díky vysoké míře personalizace, rychlému a spolehlivému doručení a široké nabídce produktů2.
Draslovka Holding: Chemická společnost, která se zabývá výrobou a prodejem peroxidů, chlóru a dalších chemikálií. Draslovka Holding je největším světovým producentem kyanidu draselného a nedávno koupila americkou firmu Chemours za 230 milionů dolarů3.
Cleevio: Společnost, která se specializuje na vývoj mobilních a webových aplikací. Cleevio vytvořilo úspěšné aplikace jako Spendee (pro správu osobních financí) nebo Taasky (pro správu úkolů), které si stáhly statisíce uživatelů z celého světa4.
Sklárny: České sklárny jsou proslulé svou kvalitou a tradicí. České sklo se vyváží do mnoha zemí, například do arabského světa, kde je velkým odbytištěm pro luxusní skleněné výrobky. České sklárny také dodávaly trofeje pro Tour de France.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Třeba AVAST je česká firma, která se stala nadnárodní a expandovala do zahraničí

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Avast_Softwa­re

Další odpovědi
elkon

Třeba PPF.

zjentek

Tohle je zajímavé v člověku to evokuje představu že snad za vedením ani nestojí kovaní Česi.