devi344

Znáte nějaké léky na vyvolání průjmu ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

A co třeba minerálka?

Zaječická hořká voda
je přírodní minerálka, která má projímavé, avšak nedráždivé účinky. Svým složením je zcela unikátní. Jedná se o takzvanou „pravou hořkou vodu” s převážným podílem síranů (SO4) a hořčíku (Mg). Pro obsah těchto prvků je Zaječická hořká velmi ceněná, je totiž velmi šetrná k lidskému organismu a dobře ji snášejí i citliví lidé. Máme velké štěstí, že jedním z nejvýznamnějších zdrojů pravé hořké vody na světě je právě zaječický pramen, který se nachází v Zaječicích u Mostu v Čechách.
Zaječickou hořkou lze užívat jako přírodní regulativ při chronické ochablosti střev a dalších potížích se zažíváním. Při slabých dávkách, přibližně 1 – 2 dcl na lačný žaludek, pomáhá nastolit pravidelný zažívací rytmus, podporuje vyprazdňování a tím napomáhá urychlení samočistících schopností lidského organizmu.
Zaječická hořká voda má rychlý a spolehlivý projímavý účinek, proto je velmi dobře využitelná také při očistě střev. Na rozdíl od klystýru čistí minerální voda také tenké střevo, kterým prochází.
Při vypití 4 dcl až 1 l během jedné hodiny působí velice rychle šetrným projímavým účinkem. Výrobce udává, že někteří lidé nepozorují po vypití Zaječické hořké vody výrazný efekt, což ale neznamená, že k vyprázdnění nedojde. K vyprázdnění dojde, ale ne hned, tedy ne do půl hodiny po vypití projímavé dávky, ale až za dobu delší, která je individuální. Jako příklad bych mohla uvést vlastní praxi. Vážím 57 kg a při vypití 1 litru Zaječické hořké v průběhu jedné hodiny u mě dojde k vyprázdnění za 3 – 4 hodiny. Můj muž váží 80 kg a k projímavému účinku u něj dochází přibližně do půl hodiny po požití prvního půl litru. On však v pití pokračuje dál, a to až do 2 litrů vody, tedy do fáze, kdy už nevyprazdňuje žádné nečistoty, ale pouze čistou vodu. U mě je průběh dlouhý, u něj rychlý (u obou však spolehlivý). Mně stačí litr vody, on potřebuje víc. Tím chci říct, že nejdůležitější je vyzkoušet si svůj vlastní postup a poznat, co vyhovuje právě vám. Z jednorázového předávkování minerální vodou nemusíte mít strach, ale soustavné pití minerálky ve vysokých dávkách vhodné není. Pokud byste vodu nepili z důvodu jednorázové očisty střev, ale proto, že máte dlouhodobý problém s vyprazdňováním, je potřeba zamyslet se především nad skladbou vašeho jídelníčku a také nad tím, jestli máte dostatek fyzické aktivity.

Zdroj: http://www.eli­xirmladi.cz/in­dex.php?f=ocis­ta-tlusteho-streva-3-projimadla

Další odpovědi
Funna

projímadel je celá řada…ale takový čaj z listů senny (dá se koupit i v potravinách) je čistě přírodní a funguje opravdu dokonale .-))

pediatr

Není moc rozumných důvodů, proč vyvolávat průjem – např. otravy nebo příprava na koloskopii. Pak ještě dr.Gruestein ve Švejkovi :). Možná ale měla otázka znít – jak vyřešit zácpu?

BeryBery

Kyselinu askorbovou (vitamin C) čajovou lžičku, asi 5g rozpustit ve sklenici vlažné vody s pořádnou lžící medu. Nebát se kyselosti a vypít.
Doplňuji:
Lehce zvládnutelný, bezbolestný průjem s úžasnými vedlejšími účinky.

scraftus

Aaaaaa… nekomu se nechce do skoly xD

zjentek

zaručené projímadlo= lékárna= ricinový olej= 1 polévkovou lžíci

bolak

Dneska by chtěl každej průjem, a nejlépe honem honem, to za mejch mladejch let..

cochee

Léky neznám. Průjem vyvolávají i některé běžné potraviny, například nálev z kysaného zelí (pozor, z opravdu kysaného, ne ta octová voda z prodávaného zelí v obchodě). Dobrá je i metoda od BeryBery (rovněž vlastní zkušenost), nemusíš ani čarovat s teplotou té vody a medem.

lota

Kapky Gutalax…

honza19hk

napij se oleje.