MobilManiak

Znáte jednotku elektrického odporu mΩ?

Jaký je převodní vztah na Ω? Na internetu jsem nenašel, setkal jsem se s tím v jedné knížce a tuto jednotku neznám.

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpona „m“ značí mili čili tisícinu.

Další odpovědi
quentos

„m-“, kde za spojovník dosadím značku další jednotky, je přece univerzálně „mili-“. Jako je mg miligram, mm milimetr, tak je mΩ – miliohm. Převodní vztah už z toho potom logicky vyplývá.

mosoj

Jednotkou odporu je ohm.
Miliohm je ohm / 1000, tak jako mV či mA atd.

brillant

https://www.go­ogle.cz/?clien­t=opera#q=mili­ohm

isteron

Miliohm je veľmi malá jednotka. To sa používa jedine v laboratórnej praxi alebo v biofyzike.

Hykam

mili – 0,001
micro – 0,000 001
nano – 0,000 000 001
piko – 0,000 000 000 001

isteron: celkem běžně se tyto hodnoty používají v elektronice.