Avatar uživatele
Kelt

Zná někdo vzorec na výpočet vlastní rychlosti při chůzi?

Dobrý den. Lze určit orientačně vlastní rychlost, když znám výšku a frekvenci kroků, které udělám třeba za minutu? Mohu si změřit, za jak dlouhou dobu ujdu určitou vzdálenost, ale přesné vzdálenosti kromě atletidckého stadionu nebo návěstidel u železničního přejezdu nejsou na každém kroku Taky si mohu koupit krokoměr, ale to je zbytečná investice.
Můžete někdo poradit? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3603 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Dá se stáhnout do mobilu GPS a podle ní si změříš, kolik si ušel a za jak dlouho, je to pro turisty:-)))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Rychlost se počítá s / t, tzn. musím znát dráhu a čas. Pro zjištění dráhy bych vynásobil průměrný krok krát průměrnou frekvenci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Stačí délka kroku. Spočítat kroky za minutu. ( Počet kroku/min vynásobíme délkou kroku)x60=m/hod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Změř si délku kroku a spočítáš vše. Můžeš mít i dvě délky kroku . Jednu pro chůzi, jednu pro běh atp.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Výpočet neznám, ale sám jsem si to spočítal tak, že buď autem nebo na kole (tachometr s počitadlem km) jsem ujel určitý počet km a pak to šel rychlejší chůzí pěšky.A jelikož jsem ušel 6 km za jednu hodinu, tak 1 km je za deset minut, čili 100 m za 1 minutu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek