Kelt

Zná někdo vzorec na výpočet vlastní rychlosti při chůzi?

Dobrý den. Lze určit orientačně vlastní rychlost, když znám výšku a frekvenci kroků, které udělám třeba za minutu? Mohu si změřit, za jak dlouhou dobu ujdu určitou vzdálenost, ale přesné vzdálenosti kromě atletidckého stadionu nebo návěstidel u železničního přejezdu nejsou na každém kroku Taky si mohu koupit krokoměr, ale to je zbytečná investice.
Můžete někdo poradit? Děkuji.

Odpovědi
zzzzz

Dá se stáhnout do mobilu GPS a podle ní si změříš, kolik si ušel a za jak dlouho, je to pro turisty:-)))

Pepa25

Rychlost se počítá s / t, tzn. musím znát dráhu a čas. Pro zjištění dráhy bych vynásobil průměrný krok krát průměrnou frekvenci.

anonym

Stačí délka kroku. Spočítat kroky za minutu. ( Počet kroku/min vynásobíme délkou kroku)x60=m/hod

mosoj

Změř si délku kroku a spočítáš vše. Můžeš mít i dvě délky kroku . Jednu pro chůzi, jednu pro běh atp.

anonym

Výpočet neznám, ale sám jsem si to spočítal tak, že buď autem nebo na kole (tachometr s počitadlem km) jsem ujel určitý počet km a pak to šel rychlejší chůzí pěšky.A jelikož jsem ušel 6 km za jednu hodinu, tak 1 km je za deset minut, čili 100 m za 1 minutu.