Bronzový

Zná někdo vzorec na výpočet vlastní rychlosti při chůzi?

Dobrý den. Lze určit orientačně vlastní rychlost, když znám výšku a frekvenci kroků, které udělám třeba za minutu? Mohu si změřit, za jak dlouhou dobu ujdu určitou vzdálenost, ale přesné vzdálenosti kromě atletidckého stadionu nebo návěstidel u železničního přejezdu nejsou na každém kroku Taky si mohu koupit krokoměr, ale to je zbytečná investice.
Můžete někdo poradit? Děkuji.

Odpovědi:

Zlatý

Dá se stáhnout do mobilu GPS a podle ní si změříš, kolik si ušel a za jak dlouho, je to pro turisty:-)))

Bronzový

Rychlost se počítá s / t, tzn. musím znát dráhu a čas. Pro zjištění dráhy bych vynásobil průměrný krok krát průměrnou frekvenci.

Stačí délka kroku. Spočítat kroky za minutu. ( Počet kroku/min vynásobíme délkou kroku)x60=m/hod

Zlatý

Změř si délku kroku a spočítáš vše. Můžeš mít i dvě délky kroku . Jednu pro chůzi, jednu pro běh atp.

Stříbrný

Výpočet neznám, ale sám jsem si to spočítal tak, že buď autem nebo na kole (tachometr s počitadlem km) jsem ujel určitý počet km a pak to šel rychlejší chůzí pěšky.A jelikož jsem ušel 6 km za jednu hodinu, tak 1 km je za deset minut, čili 100 m za 1 minutu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.