tomas405

Zlepší se kondice při méně častém běhu?

Pro zlepšení kondice by měl člověk běhat min. 3× týdně 30 minut, ale co když budu běhat dvakrát týdně (cca 10–15 km) a jedenkrát či dvakrát týdně chodit 20–30 km túry? Bude to mít i tak vliv na zlepšení výdrže?

Odpovědi
atlas

Já myslím, že pořád lepší než se doma válet na zadku a cpát se nezdravým jídlem. Určitě to bude mít vliv na tvojí postavu a hlavně na psychiku. Co se týká výdrže tak asi moc neporadím, záleží jestli budeš chodit po rovině nebo po zvlněném terénu či do kopce, a jak rychle, a jak si teď sportovaný.

Kelt

Odpověď není jednoznačné ano. Podle Coopera, který počítá aerobní body za každou činnost, si to můžeš přesně spočítat. Záleží na trénovanosti, věku, pohlaví a spoustě dalších faktorů. Ale otestuj se sám – udělej si 12 minutový běh, ohodnoť se, trénuj a udělej si znovu 12 minutový běh.