iceT

Zná někdo termín-rudá záře nad Kladnem?

mamka tak jednou pojmenovala muj experiment s barvou na vlasy.

Nejlepší odpověď
dudu

Rudá záře nad Kladnem je film natočený podle románu Antonína Zápotockého, čili Zápotondy a odehrává se v dělnickém prostředí v letech 1918 až 1920.

Další odpovědi
atriplex

Já jen doplním, ta záře byla nad Kladnem proto, protože se v místních železárnách tavilo železo a to v noci způsobovalo záři na obloze.

elektrikář

Na haldu se vylévala struska, jinak je to kniha a film.

anonym

Správně to bylo – Rudí řádí na Kladně

tojsemjá

No-mám vyčerpaný kredit odpovědí,tak takhle.Jmenoval se tak román,co napsal president Antonín Zápotocký a bylo to i zfimované.On byl vůbec psavec,napsal třeba knížku Barunka o dětství své maminky-ta se mi celkem líbila.Záři jsem ale nečetla,jen se ten výraz používal pro něco hodně rudého.takže jste musela mít vlasy fakt dost červené 🙂

iceT

Ale ani moc ne,tehdy se ten odstin jmenoval Indianske leto,byla to vsak dost zmena,dnes uz tak neexperimentu­ju,drzim se pri zemi.
Jinak dekuji.