Curiosity

Zlikvidují hasiči vosí hnízdo zdarma? Děkuji

CO MÁM DĚLAT??? Bydlím v paneláku v družstevním bytě. Soused má pod balkónem vosí hnízdo (snad dokonce i 2!!) a mi lítají neustále do bytu vosy. Přes den, v noci.. pořád.. i 3 najednou. Mám z toho hrůzu, protože jsem na jejich píchnutí alergická. Večer skoro nevětrám a dusím se teď v těch vedrech!! Šla jsem za správcem družstva, ale ten mi řekl, že on s tim nic neudělá. Hm. Tak jsem navrhla hasiče, ale nevím, jestli to provedou zdarma nebo jak to vlastně chodí. MŮŽETE PORADIT?? I JINÉ RADY POKUD MOŽNO. Na síta do oken teď nemám. Ještě mi radili dát na parapet flašky s pivem nebo kofolou, že prý tam vosy nalítají a utopí se.. ale co když né a bude mi jich lítat do bytu ještě víc?? ☹ chjo, jsem z toho nešťasntá.. prosím poraďte! DĚKUJI!

Nejlepší odpověď
baghira

Hasiči zpravidla řeší nebezpečné případy, které nesnesou odklad, třeba hnízdo na školním hřišti a tak. Což neznamená, že by nemohli přijet i k vám, ale můžou vám třeba doporučit nějakou firmu, která se tím zabývá. Záleží na nich, jak to vyhodnotí.

Metody jsou různé – postřik, průmyslový vysavač… Cena je obvykle od jedné do dvou tisícovek, ti hasiči to můžou udělat i zadarmo, opět záleží na tom, jak to vyhodnotí, jestli jako oprávněný zásah nebo „jen“ technickou pomoc. Klidně jim zavolejte a uvidíte.
Doplňuji:
V souvislosti s jinou otázkou jsem si dopoledne přečetl včerejší svodku HZS Olomouckého kraje, a likvidace vosího hnízda byl suverénně nejčastější důvod výjezdu.

Další odpovědi
aloevera5

Zkus se zeptat tady:

Nevím zda a kolik to stojí, ale třeba ti tady poradí levnější variantu nebo zda existuje nějaká pomoc úplně zdarma.

Myslím si, že když jseš alergická jedná se o ohrožení tvého života a s tím si myslím by měl někdo něco udělat a nenárokovat si za to žádné peníze.

DRŽÍM PALEČKY A DEJ VĚDĚT JAK TO DOPADLO.

Tady ten odkaz:

Zdroj: http://deratizace-labus.cz/hubeni-vos.php

Deli

Nejlíp, když na hasiče zavoláte a sdělíte jim problém včetně toho, že jste na jejich píchnutí alergická.
Pravděpodobně Vám ho zdarma odstraní.

Drap

Ze zákona hasiči takovéto věci odstraňují zdarma pokud je ohrožen život, zdraví nebo majetek. Nedokáži odhadnout, jak to posoudí.

anonym

Na vosí a sršní hnízda hasiče nevolejte

Máte v okolí svého domu či bytu bzučící hnízdo, kterého se chcete zbavit? Možná vás napadne zavolat hasičům. Jenže… Ti přijedou hnízdo odstranit pouze v případě, kdy vosy nebo sršni ohrožují zdraví či životy lidí. Hnízdo se navíc musí nacházet na veřejném prostranství.Já bych jim určitě zavolala,zeptala se jich.Radu určitě dají,nebo pomůžou.

Zdroj: http://www.ade­ra.cz/clanky/de­zinsekce/21_na-vosi-a-srsni-hnizda-hasice-nevolejte/

suaeda

Odpovím na tuto otázku – možná se Vám to nebude moc líbit.
Hasiči vyjíždějí na pomoc při události, která ohrožuje životy a zdraví osob, škody na majetku a může vzniknout případná větší mimořádná událost. Takže na vosy se jezdí, když je ohroženo více lidí, většinou u školských, zdravotnických apod. zařízení. Problém je, že někteří lidé dnes berou hasiče jako bezplatnou službu, kterou můžou kdykoliv zneužít a zavolat např. do svého soukromého domku. Další problém je, že hasiči by jezdili více, ale peněz je na provoz od státu čím dál tím méně a méně. Takže se opravdu jezdí na nutné události, které ohrožují více obyvatel. Každý výjezd stojí dost peněz a je na operačním důstojníkovi jak se rozhodne. Tento závažný finanční problém je bohužel i u policie.
Na obtížný hmyz (vosy, včely a sršně, čmeláci jsou chráněni) mají hasiči speciální vysavač, který hmyz vysaje a rozšrotuje na kaši. Je to rychlé a účinné.

Motolka

Měli by. Vždyť i sundavají kočky ze stromů. Teda alespoň v USA. Viděla jsem to v TV 🙂