Můžou včely bzučet v zimě?

Nejlepší odpověď
dudu

Včely přezimují uprostřed úlu v jakémsi hroznu v příjemném teplíčku, které si vyrábějí tak, že se kmitají křídly a neustále mění svoji polohu. Strýc byl včelař a v zimě jsem s ním chodil do včelínu naslouchat zda roje žijí. což se pozná podle toho, že jemně vrní nebo hučí. Včeličky se nesměly rušit např. klepáním na úly.

Další odpovědi
anonym

Jak píše dudu, ale doplnil bych, že voli na Plzeňsku bučí celoročně.