jirka F

Zkoušeli jste někdy chutnat červený dužnatý nepravý mníšek tisu červeného?

Zralý nepravý míšek, který je sladký a červený, není jedovatý.

Ps: Celá rostlina(jehli­ce,větvičky, semeno v plodu mimo červený mníšek)je samozřejmě extrémně jedovatá!!!!

Odpovědi
beer

a) ano

Poněvadž nám to rostlo poblíž, jako poučené dítě jsem to jedl celkem pravidelně. Dokonce se mi podařilo omylem spolknout i pecku a naštěstí se mně nic nestalo. Ještě i dnes pokud jdu kolem tisu nezapomenu okusit, ale na pecky dávám veliký pozor ))

Lgee

c) jiná možnost(uveďte v komentáři)

Pixma

b) ne

vlče

b) ne

petruska48/

a) ano

Ano.Kdykoliv zahlédnu zralé tisinky,nacpu se jak malé sele.Semeno jsem nikdy nepozřel,ale obal je lahůdka,lepší než jahůdka.

jirka F

Poznámka: Jedovaté semeno se doporučuje vyplivnout.