Avatar uživatele
quentos

Život bez slinných žláz – dovedete si ho představit?

Kamarád a spoluhráč z týmu měl loni nádor a za jeho úspěšné odstranění zaplatil tím, že musel zároveň přijít o slinné žlázy. Sám si to nedovedu představit – asi musí mít neustálý pocit sucha v ústech, z čehož bych se (obzvlášť jsem-li zvyklý hodně pít, kolem 3 l denně) asi zbláznil.
Život bez nich prý není snadný, ale jelikož mu lékaři řekli, ať to bere tak, že je to „daň za život“, nic jiného mu nezbývá.
Ovšem když ho občas vidím na turnaji při partii bez sklenice vody, to ho tedy teprv obdivuju (sám musím mít pití neustále po ruce, a to mi žádné žlázy nechybějí). Dovedete si představit absenci slinných žláz u sebe? Prý se to vynahrazuje silným maštěním jídla, jenže enzymy obsažené ve slinách nejspíš nenahradí nic…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, anonym, anonym, marci1 před 4045 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nedovedu. Je to vysoká daň, ale zřejmě jiné řešení nebylo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anuket

Nedovedu.
Minulý týden na mě sedla hnusná viróza, vše, co jsem snědla, ba i VYPILA šlo ihned horem, či spodem ven. Samozřejmě byla na místě šílená dehydratace, doteď jsem se dávala dokupy a každé, byť i malé sousto jsem musela zapíjet minimálně třemi loky vody. Nedokážu si představit, že bych takto měla žít denně a brát to jako rutinu. Bohužel i taková „daň za život“ může být, je to nepříjemná představa, ale představa toho, že by mě to na jeho místě zchvátilo, opustila bych rodinu, blízké… – Ta je horší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek