Neonka

Živí se komáří samičky pouze krví teplokrevných živočichů, nebo vyhledávají i jiný zdroj potravy ?

Nejlepší odpověď
panenka

Všichni komáři se primárně živí nektarem, ale samičky jsou navíc schopny hematofágie (sání krve). Nepotřebují ji ke svému přežití, ale jako zdroj bílkovin pro vývoj vajíček. Výjimku tvoří komáři rodu Toxorhynchites, kteří krev nesají. K tomuto rodu patří i největší známé druhy komárů, jejichž larvy požírají larvy jiných druhů komárů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kom%C3%A1r