Nozicka

Získané duševní poruchy – existují?

Je možné „získat“ v průběhu života duševní poruchu, nebo se s ní už musíte narodit? Nemyslím samozřejmě situace, kdy člověk například zažije nějaké silné trauma a z toho se vyvine duševní porucha, nebo po úrazu hlavy, myslím jestli se může stát, že úplně normální člověk jde večer spát, a ráno se jen tak , bez důvodu probudí třeba s depresemi, obsedantně kompulzivní poruchuou nebo sociální fobií, nebo jestli to už musí mít vrozené.

Nejlepší odpověď
anonym

Vyskytují se oba případy – vrozené i získané duševní poruchy, získané pak i fyzickým vlivem (úrazem) i duševním vlivem (strádáním,stre­sem).
Častější v populaci jsou poruchy získané.

Další odpovědi
Drap

Nikdy to neni bez důvodů. Převážná většina duševních poruch je získaných během života.

lilkasa

Ano jak říká Drap nikdy to není bez důvodu.Duševní poruchu můžeš zíkat během života.Různý trauma z dětství atd.