Sini-Minis

ZELENÉ IMPÉRIUM

Zkusil někdo hrát tuto hru? A případně jak se vám líbí??? Před vánočními svátky jsem byla nemocná a když už na mě po několikáté jukla v prohlížeči na netu reklama na ZI, zkusila jsem a sázení zeleninky mě docela chytlo :o) Připadlo mi to jako dobrý relax ve změti různých akčních „bojovek“, které zaplavily trh :o) Má někdo podobnou zkušenost?
Doplňuji:
http://zelene­imperium.cz

Nejlepší odpověď
Tombik

Já onlinovky nehraji, tak přikládám recenzi:

Zelené Impérium – tohle je vskutku velmi trefný název pro dnes recenzovanou hru. Jak už naznačuje perex, konečně se vám splní váš dávný sen, a to sice, že se stanete majitelem hezké zahrádky plné plevelu kamení a krtků, na které můžete pěstovat rozličné druhy zeleniny, ovoce i okrasných rostlin. Na rozdíl od kruté reality běžného života to v této hře budete mít mnohonásobně usnadněno, nejenže vypěstovat deset řádků mrkve vám zabere pár kliknutí myši, vy se o své impérium ani nebudete muset nějak extrémně moc starat.

Při prvním spuštění Zeleného Impéria se před vámi zjeví vaše zahrádka. Ta je z velké části zaplněna kameny, plevelem, krtky a dalšími s pěstováním neslučitelnými věcmi (později se dají za peníze odstranit). Naštěstí ale máte pásek 10×6 políček velký, na němž můžete bez obav pěstovat své plodiny. Tedy z počátku je to pouze mrkev a salát. V jednoduchém tutoriálu, jenž vám zabere zhruba 4 minuty, vám hra objasní, jak se o svou zelenou chloubu starat, že nejprve je třeba danou rostlinu zasadit, poté zalít a pak určitý čas (v řádek několika minut, případně desítek minut) čekat, než vyroste a vy ji tím pádem můžete sklidit.

Sklizená úroda se dá využít více směry – jednak se dá prodat zákazníkům postávajícím před plotem vaší zahrádky. Jejich požadavky se postupem času stupňují, takže jestli se nejprve spokojí s třicítkou čerstvých mrkví, nebude žádná výjimka, když později přijdou s požadavkem rovných 180 a do toho si budou přát třeba ještě třicet hlávek salátu. Samozřejmě platí, že čím víc toho prodáte, tím víc peněz utržíte (dávejte však pozor, aby lidé nečekali příliš dlouho, mají totiž tendence po čase odcházet!).

Druhou možností je znovu zasadit vypěstované rostliny, jejich počet se po sklizni znásobí, takže nemusíte kupovat nové sazeničky. A konečně existuje třetí možnost, a to zajet si na kole do města na trh a otevřít si tam stánek. Tuto možnost mohou využít všichni hráči, takže se připravte na to, že budete mít tvrdou konkurenci, v níž je těžké se prosadit – ono se těžko konkuruje někomu, kdo prodává stovku mrkví za jeden zlaťák.

Ve městě se však dají podnikat i jiné věci, například nakupovat semínka rostlin. Jak už jsem zmínila, zpočátku je to pouze mrkve a salát, nicméně za získané body utržené za prodávání a pěstování lze postoupit na vyšší úrovně (s vtipnými názvy jako Počítač hrášků, Rajčatový dealer a na konci je Zelený imperátor), které vám odemknou nové možnosti rostlin. Jednotlivá semínka se postupně zdražují, ale na druhou stranu si můžete koupit třeba jen pět a posléze je rozmnožovat na zahrádce opětovným sázením.

Za utržené peníze ovšem nemusíte nutně nakupovat jen „zelené“ novinky do vaší zahrádky. Ve městě naleznete také budovy s nápisem Stavebniny, kde na vás čeká několik desítek okrasných věcí jako například chodníky, větší studny a další, které vám přinesou nějaké ty bodíky. Nicméně se připravte na to, že se jedná o poměrně drahou záležitost v řádech až tisíců zlatých. No a peníze je možné použít i do výzkumu, kdy pověříte několik svých pracovníků-trpaslíků zkoumáním dané rostliny, čímž ve výsledku zkrátíte čas jejího vypěstování.

Zelené Impérium je taková oddechová hra, která není vůbec náročná – postačí jen, když si svou zahrádku několikrát denně zkontrolujete, vypěstujete požadované rostliny, prodáte je a tak pořád dokola. Není to stereotypní? Kupodivu ani ne a než se začnete nudit, uplyne spousta času. Mírnou vadu na kráse bych v tomto případě shledala premium účet, jenž zvýhodňuje platící hráče. Jinak ale zelené Impérium můžu doporučit jak dětem, příležitostným hráčům, tak i těm pravidelným. Uvidíte, určitě vás to chytne!

Zdroj: freehry.doupe­.cz/recenze/ze­lene-imperium-zahradka-na-vlastnim-monitoru/