Voldemord

Jaké mohou nastat problémy při výměně grafické karty?

Je to jen velikost ?

Odpovědi
Quimby

Tak pokud to nemáš zjistěno dopředu, tak se tam nemusí vejít, nemusí být na desce přídavné napájení pro kartu.
Při samotné výměně si můžeš poškodit slot pro kartu, můžeš ji samotnou zkratovat.

Ale to jsou jen nejhorší možnosti, výměna je většinou jednoduchá a je to otázka půl minuty. Jen bych si dával bacha na tu statickou elektřinu. Takže ideálně neměj PC položenej na koberci, ale lepší je stůl nebo lino. Dotýkej se semotné desky je ze stran, prostě nehmatej na obvody + neuškodí se vybít, takže než na ni šáhneš, tak si šáhni na kliku nebo něco kovovýho abys kdyžtak dostal ránu. Jako moc se to nestává ale náhode je blbec.

Funna

sice nepíšeš v čem – noťas, nebo stolní PC, což je docela veliký rozdíl v dostávání se dovnitř…klidně můžeš při výměně poškodit základní desku, nebo samotnou kartu, nebo cokoliv jiného…můžeš mít malý zdroj (myslím výkonově, ne velikostí .-)…ve stolním by to s místem mělo být v pohodě, v noťasu už to bude horší…a v noťasu ještě může být teoreticky problém s chlazením karty…

gecco

  1. zkontroluj si rozhraní v počítači (PCI, PCIe, PCI64…) – podle toho vybírej kartu
  2. zkontroluj si místo v počítači (výšku nad slotem, délku)
  3. pokud grafika potřebuje přídavné napájení, zjisti, zda je máš odkud ´vzít´
  4. ujisti se, že zdroj pecka tu kartu ´uživí´

Pokud jde o výměnu – ad Quimby.
😉

cochee

Doplním ostatní kolegy, že občas se stává, měníš-li kartu s čipem AMD za kartu NVIDIA – nebo opačně, že Windows se odmítají korektně nebo vůbec spustit, protože jsi vyndal starou kartu, ale její ovladače ve Windows zůstaly. Je to ale zřídka, mi se to stalo jen jednou nebo dvakrát za mnoho let (co se tím zabývám).

Driftlord CZ

zalezi na druhu pc jestli stolni pc nebo notebook