vita

Že by vadna poloosa??

Zdravim pežoťaky 306. Koupil jsem Peugeota 306 1,4 kombi 1998/99. Když jedu rychlostí do 80km/h,tak se ozyva jaky si křupani a jde to citit i do volantu.Ma někdo zkušenost co by to mohlo byt???Díky

Odpovědi
Hlada

Je to možné.Homokinetické klouby se ozývají nejvíc při pomalé jízdě s plným rejdem. Je potřeba ještě zjistit, jestli zvuky nesouvisí s propružením přední nápravy.

jpau

Tlumiče, uložení tlumičů, čepy… Mám podobný problém na své 306 ale tam je špatný čep, tlumiče mám nové. Poloosa si myslím že bude ok. Souvislost s rychlostí bych u 306 viděl spíš s tím, že při rychlejší jízdě už zvuky od nápravy nejsou slyšet celkově z důvodu vyššího hluku v kabině. Tedy alespoň u mé 306.