Marfik

Ze 25kilogramů pomerančů se dá vylisovat 8litrů kvalitního džusu. a) Kolik džusu vylisujete z jedné

tuny ovoce?

  1. Na závody mají přichystat 4 padesátilitrové barely džusu. Kolik potřebujete pomerančů?

I POSTUP PROSÍM JAK JSTE TO VYPOČÍTALY jestli to mám dobře :) :/
Doplňuji:
a vyšlo mi tohle
. a) 320 l b) 625 kg
ale nevím jestli to mám dobře i s postupem proto tady píšu aby by jste napsaly postup abych věděla jestly to mam dobře

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli si jen chceš zkontrolovat výsledek, tak nepotřeješ, abychom tu psali postup, ne?
Doplňuji:
Když ti vyjde správný výsledek, tak je jen málo pravděpodobné, že postup bude špatný ;o)
Výdledky máš správně.

Další odpovědi
hanulka11

tak sem vlož co jsi vypočítal a my se podíváme
jinak ti tady úkoly nebudem psát

Reuef

to nemas doma rodice ? a) 1000/25 * 8=320l
b) 200/8*25=625kg

gepik

Tak rád bych ti to spočítal i zkontroloval a napsal, ale nejsem žena. Takže smůla.