Zdravím, prosím jak nejrychleji vyléčit tvrtnutý kotník?

Včera jsem skočila z takové bedny na skejtu a když jsem dopadla na kraj desky noha se mi zvrtla.. Nevím jaký je rozdíl mezi vyvrtnutím,zvrtnutím nebo třeba vymknutím a je mi to jedno hehe:D ale prostě s tím něco mám :D
mám to oteklé mažu si to mastí a mám to stáhnuté obvazem... Potřebuji mít kotník co nejrychleji zase cajk poradí mi někdo co pomáhá? Co třeba led??

Odpovědi:

Zlatý

Marci, doporučuji v každém případě navštívit lékaře. Nemusí to být nic závažného, ale raději si to nech zkontrolovat lékařem. :-)

Pomůže čas a klid... Nic jiného - v zásadě, ne.
;-)
Stažení obvazem - pokud nechodíš, je spíše škodlivé (zabraňuje zaškrcením průtoku krve hojení vaziv), takže seď nebo lež, s nohou ´výš´ a odpočívej.
Na podporu hojení můžeš jíst kolagen (případně Wobenzym).
Pokud potřebuješ chodit, pořiď si kvalitní ortézu nestahuje tolik, přitom lépe podporuje správnou polohu kotníku.
___
Mimochodem - byla´s u doktora? - vaziva totiž můžeš mít nejen zhmožděná, ale i natržená, případně přetržená!

Bronzový

Především -zajít k lékaři na RTG,může být štípnutý!! nebo silně zhmožděné vazivo a to je třeba zafixovat potom v sádře!!!
Jinak léčení nic neurychlí!! záleží jen na organismu každého z nás!!Pkd lehčí forma a není sádra tak doporučím priznicovy obklady!zkoušel jsem i ty super masti či gely jak ukazují v reklamách a pomohli,ale jen od peněz!!!!Zadarmo drahé!!! osobně jsem ani nestahoval jen studený (priznicův) obklad jemně utáhnul.Elastickým obinadlem (lepší ortopedická ponožka) jsem stahoval vždy jen nějaký čas po úrazu ale již po vyléčení kdy zátěž ještě způsobovala bolest!
Vyvrklé, vymknuté, zvrtnuté -je to vše jen několik různých názvů pro jeden a týž úraz!!!

Pokročilý

Začni rozhodně lékařem, kvalitní ortopéd by měl nohu zrentgenovat a po třech dnech to zopakovat. V kotníku totiž mohou být mikroskopické úlomky, které si mohou "jinak sednout" a v budoucnu by mohly nastat potíže.
Ledování, Flector Gel, atp. řeší jen symptomy, nikoli případný problém sám.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.