Zdravím, nevíte někdo prosím proč mají vojáci z povolání na řetízku dvě známky a co na nich je? Děkuji

nevím, jestli to je i u nás... beru to podle amerických válečných filmů

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tohle našel google : Psal jsem na Ministerstvo Obrany ohledně ID známek, tohle přišlo jako odpověď:

Dobrý den,

každý příslušník AČR je vybaven osobní známkou z kovové slitiny
obdélníkového tvaru o rozměrech cca 2,5 x 1,5 cm, s kruhovým otvorem pro
zavěšení. Na této známce jsou uvedeny dva klíčové identifikační údaje -
státní příslušnost (vyraženými písmeny CZ) a tzv. osobní číslo vojáka
(vyraženými číslicemi), které je šesti až sedmimístné.

Veškeré vyražené údaje jsou na jedné straně s tím, že písmena CZ jsou
vlevo napříč jako první. Podélně následuje osobní identifikační číslo
vojáka, které je vojákovi určené armádou při jeho vstupu do služebního
poměru v AČR a které je platné po celou dobu jeho služby.

S pozdravem
Petr Sýkora

Tiskova a informacni sluzba
Ministerstva obrany Ceské republiky
--------

http://www.airsoft-forum.cz/…
Doplňuji:
Dnes VZP (vojáci z povolání ) AČR mají stejnou známku jaká byla v ČSLA. Je na jedné straně vyraženo ČR a na druhé straně vyraženo OČ (osobní číslo).Tuto známku ale v ČR většinou nemívají u sebe, ale je uložena na patřičném místě.

VZP si také nechávají dělat známky své a nebo jim je nechá vyrobit útvar před misí. Tyto známky jsou většinou podobné známkám US Army. Na těchto známkách bývá OČ, krevní skupina, jméno, datum narození, stát a někdy i náboženství. Na misích se nosí většinou na krku, botě (popřípadě obojí). Nosí je také u sebe v dokladech či jinde. Jsou ale samozřejmě vojáci, co je u sebe nenosí. VZP dnes vojenské knížky nemají, ale mají místo nich služební průkazy.

Vojenské fórum

Další odpovědi:

Stříbrný

Na "psích známkách" je vyraženo Jméno/Příjmení/rod. číslo/krevní skupina event.náboženství. U padlých vojáku se jedna známka odebírá a druhá zůstává na těle kvůli idetifikaci. Tedy když z těla něco zbyde.
Doplňuji:
Samozřejmě že každá armáda má jiný tvar i údaje na svých známkách tzv."dog tags" a informacích které jsou na nich vyražené. Mimo jména jsou to buď rodná čísla nebo přidělená čísla (tzv.kusy) dle nějakých armádních norem anebo různé speciální kódy. Pro sledovače a tabulkovače na těchto stránkách: já mám
serii: 0 a evid.číslo:118... tak a včíl mudruj.

Zlatý

Identifikační známky. Je tam vyraženo číslo vojáka. Při smrti se jedna část oddělí a druhá zůstává stále na mrtvole.Některé armády používají známku jen jednu, která se ulomením přepůlí./Na obou částech je stejné číslo./

Jedna se utrhne z mrtvoly pro kontrolu a evidenci a druhá na té mrtvole zůstane aby se poznalo koho vykopou.Je na ní číslo kusu a stát. Před 89 byla známka jen jedna a bylo tam rodné číslo a stát.Nosím ji na klíčích dodnes.

Stříbrný

Nevím jak to je v Americe, ale když jsem byl já na vojně, tak jsem měli také jednu takovou známku, kterou jsme si v případě války měli dát na krk.Nevím z jakého byla materiálu, ale měla by vydržet oheň a výbuchy.V našem případě na ni bylo celé rodné číslo.Protože podle známky by pak identifikovali případnou znetvořenou mrtvolu.
Možná to mají v Americe stejné.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.