Zapsání děcka do OP – kolik to stojí?

musím,mám a hlavně kolik stojí zapsání dětska do OP???na poště mi nechteli vyplatit peníze na dcerku,ze ji nemam v op.když dětsko je v mé vychově a péči.bohužel nemá stejné přijmení po mě-ale po otci? muže otec v době styku vycestovat z dětskem mimo čr?a mužu-mohla bych jet s dětskem na dovolenou mimo cr ja-co k tomu potrebuji
mohla bych v budoucnu žadat soud o stejném příjmení dětska,kdybych se jednou třeba vdala,spise schvalil by to soud aby dítě mělo stejne príjmení jak matka-když otec by nesouhlasi/l?
co by se dalo dělat?dekuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Aby Vám bylo dítě zapsáno do op,budete potřebovat 100,–kč,dále Váš op a rodný list dítěte a vemte sebou rozhodnutí soudu,že Vám dítě bylo svěřeno do péče(pravomocné). Otec může s dítětem vyjet,pokud má dítě platný pas. Stejně tak Vy můžete vyjet,ale narozdíl od otce Vám postačí op,nebo pas,kde budete mít dítě zapsané.
Dítěti můžete změnit příjmení v případě,že s tím bude otec souhlasit. Jak by to bylo s podáním návrhu k soudu,kdyby otec nesouhlasil,ne­tuším. Tuto otázku položte znovu a do jiné rubriky.

Další odpovědi
ivajansa

Podobnou otázku příjmení dítěte jsem nedávno řešila na matrice. Pokud se znovu vdáte a chtěla byste, aby se dítě jmenovalo po Vás (celá nová rodina jedno příjmení), tak to lze soudní cestou. A bylo mi řečeno, že i v případě, pokud biologický otec nesouhlasí, soud ve většině případech žádosti vyhoví, protože je to v zájmu dítěte.