Zapsání děcka do OP - kolik to stojí?

musím,mám a hlavně kolik stojí zapsání dětska do OP???na poště mi nechteli vyplatit peníze na dcerku,ze ji nemam v op.když dětsko je v mé vychově a péči.bohužel nemá stejné přijmení po mě-ale po otci? muže otec v době styku vycestovat z dětskem mimo čr?a mužu-mohla bych jet s dětskem na dovolenou mimo cr ja-co k tomu potrebuji
mohla bych v budoucnu žadat soud o stejném příjmení dětska,kdybych se jednou třeba vdala,spise schvalil by to soud aby dítě mělo stejne príjmení jak matka-když otec by nesouhlasi/l?
co by se dalo dělat?dekuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Aby Vám bylo dítě zapsáno do op,budete potřebovat 100,-kč,dále Váš op a rodný list dítěte a vemte sebou rozhodnutí soudu,že Vám dítě bylo svěřeno do péče(pravomocné). Otec může s dítětem vyjet,pokud má dítě platný pas. Stejně tak Vy můžete vyjet,ale narozdíl od otce Vám postačí op,nebo pas,kde budete mít dítě zapsané.
Dítěti můžete změnit příjmení v případě,že s tím bude otec souhlasit. Jak by to bylo s podáním návrhu k soudu,kdyby otec nesouhlasil,netuším. Tuto otázku položte znovu a do jiné rubriky.

Další odpovědi:

Podobnou otázku příjmení dítěte jsem nedávno řešila na matrice. Pokud se znovu vdáte a chtěla byste, aby se dítě jmenovalo po Vás (celá nová rodina jedno příjmení), tak to lze soudní cestou. A bylo mi řečeno, že i v případě, pokud biologický otec nesouhlasí, soud ve většině případech žádosti vyhoví, protože je to v zájmu dítěte.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.