Dlostev

Zapojení wifi?

Dobrý den, prosím vás jak funguje zapojení Wifi? Pokud si koupím router, tak k čemu ho musím připojit. Je to tak, že je router je jen věc, která roznese signál, který je nyní přes kabel v mém počítači po celém byte? Nebo jak? Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

WiFi router se zapojí za switch pokud už existuje síť LAN, např. ve firmě.

Připojuje se kabelem UTP/STP s koncovkou RJ45.

Nejdříve se musí připojit k PC kabelem, aby se nastavil. Pokud jej nekupuješ někde v zastavárně nebo na inzerát, ale v seriózním obchodě nebo e-shopu, tak k tomu MUSÍŠ dostat manuál v PÍSEMNÉ PODOBĚ a v ČESKÉM jazyce.

Pokud prodejce manuál nedá, pohroz Českou obchodní inspekcí (www.coi.cz) a uvidíš jak rychle ti anglický manuál prodejce přeloží.
😁

Jinak pokud to není vyloženě no-name výrobce a značka tak manuál si můžeš stáhnout z webové stránky výrobce Wifi Routeru.

Teď mě ještě napadlo, že pokud ti jde o WiFi síť doma a máš ADSL/VDSL tak stačí si koupit modem s Wifi routerem a nejlépe od providera.

Pokud máš internet třeba od místního providera a máš v bytě jen zásuvku s RJ 45 výystupem tak kabel jde nejdříve do WiFi Roteru a pak do PC (jen kvůli nastavení, pak již jej můžeš odpojit).

Když tak napiš na michal.kolesa@seznam.cz