dkk

Wifi připojení – jak/za kolik?

Ahoj, chtěl bychom si s rodinou doma zařídit wifi bezdrátové připojení, a zajímalo by nás co je pro to potřeba udělat, a na kolik by nás přišla ona „instalace“ a věci kolem. Momentálně používáme kabelový modem. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
VoxMortis

Z toho jak píšeš usuzuji, že o celkově informačních technologiích nemáš moc valné znalosti. V tom případě bych to celé nechal na nějakém rodinném kamarádovi, nebo technikovi. Jinak pokud bys opravdu to chtěl vědět – stačí si koupit wifi modem/switch/rou­ter, nastavit a připojit. Je to investice od 500 Kč výše. Jinak moc složité to není – návod na internetu by mohl být…

Další odpovědi
suaeda

Výborná stránka na internetu, kde si najdeš poskytovatele wifi připojení ve svém bydlišti je
http://www.in­ternetprovsechny­.cz/wifi/
Po výběru obce lze najít kontakty na jednotlivé firmy, které zajišťují připojení na internet v tvém bydlišti. Zástupce firmy přijede k tobě domů. Proměří sílu signálu a nabídne řešení, kolik bude stát vlastní instalace včetně komponentů a nabídne Ti měsíční tarif za připojení.
Současně je dobré se zeptat v nejbližším okolí, kdo jak přijímá internet a jak je spokojen.

anonym

předpokládám že si chcete ponechat stávajícího poskytovatele připojení a pouze chcete rozvést internet bezdrátově po domě je to tak ?

stačí vám k tomu jeden z těchto routerů/acesspo­intů http://wifi-routery.heure­ka.cz/f:8986:1­03127,273508,378211;9013­:378619/