Pokročilý

Zapnutí hry

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám udělat když při zapnutí hry mi tam skočí tabulka a vní je tak nějak zhruba napsáno:) -fatal directX error code 4 a pak ještě tam je: result 0x80004002 E NOINTERFACE. Chtěl bych se zeptat co je potřeba k tomu aby ta hra normálně šla spusit, kámošovi to spustit jde a to má o něco horší počítač něž já... Prosím poradte :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Počítač můžeš mít jaký chceš, třeba ten nejnovější model, třeba 2TB, paměť 2TB, grafiku 20TB, prostě co chceš.
Ty však nemáš nainstalovaný aktuální direcrtx a v tom je problém.
Aktualizovat directx a půjde ti spustit i na horším počítači než má kamarád.

Další odpovědi:

Zlatý

DirectX je pomocný software (sada různých aplikačních rozhranní s přístupem k hardwaru počítače), který dnes většina her využívá - a ty ho prostě jen nemáš v aktuální verzi, nebo jej nemáš vůbec

tady je odkaz ke stažení: http://www.microsoft.com/…

DirectX zprostředkovává hrám přístup k hardwaru a jeho schopnostem (2d i 3d obraz prostřednictvím grafických karet, monitrů, zvuk stereo i 5+1, atd)
jednotlivé součásti jsou popsány zde http://cs.wikipedia.org/… , ale není to pro hraní her nutná znalost, stačí když celý balík prostě jen nainstaluješ.

Bronzový

Můžete mít i ten nejnovější počítač, dokonce i ten nejnovější pomocný software, i tak může nastat chyba. Softwary jsou svině :)

Pokud předešlé rady nepomohou, zkontrolujte STRÁNKY VÝROBCE hry. Je možné, že hra nepodporuje přímo Váš hardware (někdy se to stává u celých řad grafických karet, jindy je to jen jeden typ a někdy dokonce jen problém jednoho výrobce určitého typu).

Na to může a nemusí existovat oprava přímo na hru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.