Avatar uživatele
Registrovaný

Zaměstnavatel vyplní daňové přiznání, ale chce zaplatit 300 Kč. Je tam i vedlejší pr. poměr. Má na to právo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Když se ti to zdá moc, nic ti nebrání, aby sis daňové přiznání vyplnila sama a odnesla na finanční úřad. Já osobně bych raději postrádala ty 3 stovky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

U zaměstnavatele jse s největší pravděpodobností
o roční zúčtování daně z příjmu, které je zaměstnavatel na základě
písemné žádosti zaměstnance provést bez úhrady.

Daňové přiznání si každý musí podat sám.

Jestli za Vás DP vyplní někdo jiný, má samozřejmě
právo na to, abyste mu uhradil sjednanou částku.


Avatar uživatele
Zlatý

To je velice kulantní cena. Já se s tím vždycky patlám celé odpoledne. Neudělali by i to moje?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Ivzez: není teď povinnost zaměstnavatele udělat to vyúčtování omezena jen na případy, kdy je jediným zaměstnavatelem? Mám pocit že jsem nějakou takovou informaci zahlédl...

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Ivzez: Už mlčím, přečetl jsem si Tvou odpověď ještě jednou a trochu se zamyslel ;-)

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

"Roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel. Roční zúčtování daně nelze provést u zaměstnance, který má povinnost si podat daňové přiznání (viz § 38g zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů). Například když má zaměstnanec i jiné příjmy, nebo má současně více zaměstnání a v dalších zaměstnáních nejsou příjmy zdaněné srážkovou daní."
https://portal.pohoda.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.