Pokročilý

Základní zákony hydrodynamiky

Mám za úkol zpracovat seminární práci z biofytiky na téma Základní zákony hydrodynamiky, co jsem tak koukala na internet tak jsem se o tom moc nedočetla, poradíte mi někdo nějaké stránky třeba, kde jsou nějaké materiály, o které bych se mohla opřít, popřípadě co toto téma vše zahrnuje, nevím ani co si pod tím představit.
Doplňuji:
Studuji obor Diplomovaná všeobecná sestra, a tento obor jsem si sama nevybrala, témata nám byla přidělena.

Odpovědi:

Stránky neporadím, ale navrhnu, co si pod iterakcí biofyziky a hydrodynamiky můžeš "představit" - třeba fyzikální aspekty ´plaveckých´ schopností vodních (i suchozemských) živočichů - třeba schopnost povrchu těl (kůže a podkožních tkání) kompenzovat turbulence vody v různých rychlostech a směrech pohybu vůči prostředí (vodě)... ;-) Zkus se - případně, zaměřít na žraloky.
Co studuješ?

Stříbrný

já znátm hydrodynamiku jako součást technologie pásových bagrů a v dnešní době i nakladačů.
Ale to ti asi nepomůže když to máš do biologie.

Zlatý

Proč píšeš seminárku na téma, o kterém nic nevíš? Mezi základní zákony hydrodynamiky patří např. Bernouliho rovnice, zákon kontinuity apod.

Zlatý

pravdepodobne sa budete zaoberať zákonmi hydrodynamiky všeobecne (čo vlastne vysvetľujú a načo sú, potom ich aplikácia v medicíne [asi najviac pri prúdení krvi]), tiež asi iba všeobecne.

v tomto prípade skutočne pomôže gúgl, kde stačí zadať >zákony hydrodynamiky< a z ponúknutých materiálov si môžete vybrať.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.