člověk

Zakázaná píseň

Co říkáte na to,že bude zakázáno u nás spívat píseň CIKÁNKO TY KRÁSNÁ,když teť zakazujou kocoura Mikeše.
Doplňuji:
Co jsou česká slova.třeba,že chci být IN

Nejlepší odpověď
dudu

Nejde tam spíše o hanlivou pomluvu, že cikáni milého Mikeše ukradli a to přece oni nikdy nedělali a ani v budoucnu krást nebo snad dokonce loupit nebudou.

Další odpovědi
anonym

ČÍTANKA
Erben Karel Jaromír
(07.11.1811 – 21.11.1870)

Polednice (Kytice)

U lavice dítě stálo,
z plna hrdla křičelo.
"Bodejž jsi jen trochu málo,
ty cikáně, mlčelo!

Tak to bude mít polízanici i pan Erben.

ten který je

Já to nechápu vždyt samotní romové se mezi sebou označují a říkají že jsou cikáni.

anonym

Nesmysl,ne? Co by se tak mohlo s mollovu cikánskou stupnicí? Rómská stupnice? To bychom byli za úplné idioty.

anonym

Souhlasím. Mělo by se zakázat vůbec něco podobného vyslovit. Slova musí být česká.:-) IN nezní sprostě.
http://gottero­va.blog.idnes­.cz/c/131920/Na-vyraz-diskriminace-Romu-zacinam-mit-tezkou-alergii.html

oskar

Bude přejmenovana na ROMANKO TY KRASNA.

roxy52

Lepší než – Romanko,ty krásná,by bylo – Cýkorko,ty krásná.Já proti nim nic nemám,snad jenom,že je nesmím vidět,slyšet natož mluvit s nima.Jinak fakt mě nevaděj......... .

FOG

Tak jste me predbehli,ale mate pravdu.Co se jim nelibi,kdyz se nazyvaji, „Romove“ ?
A co potom pisnicka : " Cikan,cerny cikan".
Neni to tez diskriminace?

anonym

Proc nas tak utlacuji?Nemam slov!A co se teda ve svobodne zemi smi?Cikani tu jsou a budou.Ale cikansky baron je elita,tomu se nebrani to vyslovovat,nato jsou pysni.A cikani nam muzou rikat gadzo?Proc,kdyz jsou v obcankach cesi?

led

Za klasické umenie by sa nemal nikto hanbiť. Ako kto zle chápe jednotlivé slová vytrhnuté z textu nie je predsa záležitosť etiky národa. To je ako keď donedávna boli Čechy a teraz je Česko. Čo je správne?