Nikisek1234

Nevíte, jaký může být trest, když dotyčnému neskončil zákaz řízení, ale porušil jej a odmítl hlídce odběr krve?

Dobrý den ,chci se zeptat nevíte někdo tresta chycen v zákazu řízení bralo se to přecin známý toho měl dost v krvi..Ale ještě mu neskončil ani zákaz řízení a byl opět zastaven hlidkou na krev ale nejel odmitl. Nehrozí mu odnětí svobody ?dekuju

Zákaz řízení na 2 roky opět zastaven

Nejlepší odpověď
Edison

Dopouští se trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Sazbu si najdi v Tr.Záku.

btw by bylo dobré psát řádně interpunkci. „Zákaz řízení na dva roky opět zastaven“ znamená, že byl udělen zákaz rízení na dva roky a zřejmě nějakým opakovaným odpoláním byl tento trest zastaven. Správně by to mělo být asi napsáno do dvou vět: „Zákaz řízení na dva roky. Opět zastaven.“ Vypadá to jako stupidní titulek z novin, ale je to aspoň přesnější.

A s podmínkou bych moc nepočítal. Možnost se napravit už dostal a promarnil ji hnedle dvěma skutky.

Další odpovědi
Kepler

Šlo by o Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, § 337
Trestní zákoník č. 40/2009 Sb. Horní sazba je trest odnětí svobody až na 2 léta.
https://zakony­.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-337/

anonym

jak tě tak poslouchám tobě by měli auto rovnou sešrotovat a zakázat přiblížit se k jakékoliv silnici na 100 metrů 🙂 Na trest reaguješ jen tím, že vymýšlíš jak ho porušit a spáchat další přestupek či dokonce trestný čin. Zdáš se nenapravitelný a podobně to bude vidět i soud pokud v tom budeš pokračovat a bude volit horní hranice trestů.

impossible

Thanks for your article! I have read through some similar topics! However, your post has given me a very special impression, unlike other posts. I hope you continue to have valuable articles like this or more to share with everyone!
https://trexga­me.co/

annas

Edison,

máte pravdu. Jak pak informaci i upravit, když z ní mám udělat otázku?

Mohla bych napsat – jak vyřešit problém v popisu/ doplnění, isu, ale to se mnohým nelibí, prý by museli otázku rozkliknout.

Navíc se znění chápat různě., někdy se nedá vtěsnat do otázky.

Edison

Jasně, ale určitě lze i otázku napsat správně, stručně a jasně a tak, aby lidi zajímalo to rozkliknout. Otázka „Co vy na to.“, nebo „co mám udělat“ určitě tolik lidí nezaujme a spíše odradí. Koho to zaujme, rád rozklikne, aby se dověděl více o tom, co tazatele zajímá, nebo nějaké podrobnosti, okolnosti, atd., atp.

Mc Merkurion

… já bych ho zavřel a řidičák mu už nedal >>> je vidět, že je nepolepšitelnej, tresty se míjí účinkem !!!

Edison

Přesně tak.