annas

Zajímalo by mně, kde je nejstarší náměstí na světě, víte to někdo, nebo jste někdo schopen to dohledat?

Doplňuji:
Pane Quentosi děkuji, to by člověk nevěřil. Nemohla jsem to dohledat, jste šikula.

Nejlepší odpověď
annas

Kerberusi, Vaše otázky mě moc zajímají.

Zbytky starobylého kruhového obřadního místa objevili vědci v Peru. Uhlíková metoda prozradila, že je staré 5 500 let a že ho mohou označit za nejstarší podobný nález v Americe.

Článek je v dolní části odkazu na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:g1bWxK8NQx4J:­www.revprirody­.cz/data/home/u­nor08.htm+Pro%C4%­8D+maj%C3%AD+cir­kusy+kruhovou­+man%C3%A9%C5%BE&cd=2&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
quentos

v Londýně, je staré skoro dvacet tisíc let.

Zdroj: wiki.answers.com/Q/Whe­re_is_the_oldes­t_square_in_the_wor­ld

kablik

to náměstí tam mohlo být ,ale Londýn asi sotva…

quentos

no právě, to mě taky zaráželo ;{)> ale jde hlavně o to náměstí.