vandamme

Zajímá mě, zda se bude moct nechat člověk zmrazit, např. na 50 let, po rozmrazeni žít dál v budoucnosti stejně mladý?

Nejlepší odpověď
Quimby

Momentálně to možné není, teda alespoň o ničem nevím. Teoreticky to možné je, při rychlém zmražení na teplotu blízkou nule se opravdu zastaví biologické procesy a člověk nestárne, ovšem ani nežije. Takže když se rozmrazí musí se nejdřív oživit a to jak víme se vždy nemusí povést. Navíc momentálně nějvětší problém je ten proces, při zmražení se samozřejmě voda mění na led a i další látky tuhnout. Problém u vody je,že led má větší objem a krystalky ledu by tedy poničily buňky. A to není jen tenle problém......

Takže možná, se to všechno časem vyřeší, pak by to samozřejmě možné bylo. Otázka etiky, peněz, psychologických následků je už zas něco jiného.

Další odpovědi
Lamalam

Za pár stovek let to možná půjde.

dejvid11

ne nic takového nebude nikdy možná protože po naké době v mosku začnou odumírat mozkové bunky takže ne … :D

lexx

nebude, je příliš moc složitý organismus a nevratné molekulární změny v buňkách…ne je to nemožné, jo platí to leda ve světě mikrobů

bolak

Takhle, kryogenika už normálně funguje i teď, takže zmrazit se můžeš už dnes, ale stojí to pěknou pálku, akorát tě ještě nejsou schopný rozmrazit tak abys to přežil. Už léta toho využívají boháči s nějakou neléčitelnou chorobou, nebo těsně před selháním orgánů (stářím), doufaje v to že jednou se najde způsob jak je oživit a odstranit poškození které nastalo zmražením. Někteří si dokonce nechali zmrazit jen hlavu, a spoléhají i na následnou transplantaci celého těla.

Jestli to bude možné, to nikdo neví, ale když má někdo tolik že neví co s prachama a zároveň se mu nechce umřít, když má tolik prachů.. tak proč ne, žejo. Já osobně věřím, že pokud se v tomto století sami nezlikvidujem, tak na 99% toto jednou bude možné, otázkou je jen „kdy“ a jestli už náhodou mezitím nevznikne mnohem jednodušší způsob, jak obejít smrt. I tak si ale myslím, že pokud budu žít alespoň do stovky a populace do té doby naroste tak jak se předpokládá, tak se toho ještě dožiju.