Avatar uživatele
anonym

Začal jsem mít strach z výšek. Je to věkem?

Celý život pracuji jako zedník. Lešení a střechy byl můj denní chleba. Je mi skoro 50. Včera jsem stavěl komín a hrozně se mi udělalo zle, začal jsem se třást a kamarádi mně museli sundat. Je mozné, aby mi ty výšky začaly tak dělat zle, když dřív mi to nevadilo?

Zajímavá 0 před 2127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Ano, je to dost dobře možné. Kdysi jsem lezl po dvacetimetrových stožárech s pětimetrovými anténami v rukách… a dnes bych to už nedal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nemusí to byť strach, ale hovorí sa tomu niekedy nepríjemný pocit z výšky. Môže byť aj vekom. Tu už začínajú rôzne zdravotné potiaže s krvným tlakom, vyrovnávaním stabilizácie a podobne a čo je prekvapujúce v neskoršom veku si človek začína uvedomovať že je bližšie do neba (k oblohe) než na zem. A veľmi rýchlo sa dostať tam hore, alebo tam dole nejakou skratkou ešte nechce.
Aj ja som už v mojej „70“ obmedzila behanie po strechách mrakodrapov, aspoň čiastočne 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Mohlo by to být spojené i s nějakým zdravotním problémem… Třeba zhoršující se smysl pro rovnováhu a orientaci v prostoru. Možná by stálo za to zkusit to prodiskutovat s lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michálek1245

U mě to zcela určitě věkem bylo. Za mlada jsem normálně lezl po střechách bez jištění a bez problémů. Pak jsem chvíli dělal v ZD na silech a taky v pohodě. Jakmile se překotila 30 a mám děti, tak jsem z každého metru navíc v hrozném nervu. A na spoustu věcí ve výškách si raději zajistím firmu https://www.har­dymt.cz/ na výškové práce. Za to riziko mi to prostě nestojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek