Začal jsem mít strach z výšek. Je to věkem?

Celý život pracuji jako zedník. Lešení a střechy byl můj denní chleba. Je mi skoro 50. Včera jsem stavěl komín a hrozně se mi udělalo zle, začal jsem se třást a kamarádi mně museli sundat. Je mozné, aby mi ty výšky začaly tak dělat zle, když dřív mi to nevadilo?

Nejlepší odpověď
Edison

Ano, je to dost dobře možné. Kdysi jsem lezl po dvacetimetrových stožárech s pětimetrovými anténami v rukách… a dnes bych to už nedal.

Další odpovědi
led

Nemusí to byť strach, ale hovorí sa tomu niekedy nepríjemný pocit z výšky. Môže byť aj vekom. Tu už začínajú rôzne zdravotné potiaže s krvným tlakom, vyrovnávaním stabilizácie a podobne a čo je prekvapujúce v neskoršom veku si človek začína uvedomovať že je bližšie do neba (k oblohe) než na zem. A veľmi rýchlo sa dostať tam hore, alebo tam dole nejakou skratkou ešte nechce.
Aj ja som už v mojej „70“ obmedzila behanie po strechách mrakodrapov, aspoň čiastočne 🙂

Dochy

Mohlo by to být spojené i s nějakým zdravotním problémem… Třeba zhoršující se smysl pro rovnováhu a orientaci v prostoru. Možná by stálo za to zkusit to prodiskutovat s lékařem.

Michálek1245

U mě to zcela určitě věkem bylo. Za mlada jsem normálně lezl po střechách bez jištění a bez problémů. Pak jsem chvíli dělal v ZD na silech a taky v pohodě. Jakmile se překotila 30 a mám děti, tak jsem z každého metru navíc v hrozném nervu. A na spoustu věcí ve výškách si raději zajistím firmu https://www.har­dymt.cz/ na výškové práce. Za to riziko mi to prostě nestojí.