Zlatý

Proč někdo mívá ve výškách závratě?

Doplňuji:
Já totiž trpím střídáním výšek - třeba jízda po schodech v pražském metru - nepříjemné. (To není tak často). O výstupu na nějakou věž se raději nezmiňuji. Ani jízdu výtahem moc nemusím. Nedávno jsem v něm víc než hodinu zůstala zablokovaná. Proto chodím i do 20. patra a zpět pěšky.
Sice mě závratě za nějakou dobu přejdou ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

příčin závratí může být několik,můžeme mít poruchu vizuální orientace špatné vnímání prostorů,vestibulární orientace poloha a zrychlení hlavy,nebo somatosenzorického systému to znamená špatné udržení rovnováhy a v neposlední řadě i sluch může ovlivnit závratě

Další odpovědi:

Zlatý

Vylézt na vysokou věž a podívat se dolů - to mi nevadí, spíš mi to přijde prima. Z čeho mám fakt strach je výtah. Mám stísněný pocit, když jsem v malých prostorách. Jak píšete - i já polezu pěšky tam i zpět do několik pater a ostatní ať si jedou výtahem. Mě tam nikdo nedostane.

Nedávno jsem se sice přemohla a s kamarádkou to riskla (i když jsem měla celou dobu zavřené oči) a najednou slyším, že se vlak zastavil. Ulevilo se mi a chtěla jsem vystoupit, načež mi kamarádka řekla, že jsem se zasekly. Začala jsem hysterčit a nevěděla, co dělat. Když jsem vytahovala z kabelky mobil, že někomu zavolám, výtah se rozjel. Cestou zpět jsem šla pěšky a pěkně nadávala, že já koza se nechala přemluvit, abych jela výtahem. :-)

Zlatý

Plne súhlasím s Burakem, len dodám, že vela robí aj samotný strach z pádu.
Aj ja už mám trocha problémy s výškou, na kraji strechy 12 poschodového paneláku už mávam zlý pocit. Asi sa budem musieť začať krotiť. :-)

Zlatý

Lze to vysvětlit těsným spojením mezi vestibulárním aparátem a vegetativní nervovou soustavou....
Závrať (dříve také motolice) je pocit nevolnosti, při kterém se postiženému točí hlava. Jde o pocity lehké nejistoty, vrávorání, pocit nevolnosti nebo opilosti...
Bez ohledu na pocit strachu, který doprovází prakticky jakýkoliv záchvat závratě, sama o sobě závrať nepředstavuje stav nebezpečný pro život člověka....
Doplňuji:
Akrofobie je odborné označení pro extrémní nebo neopodstatněný strach z výšek či hloubek....
Fobie je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí nebo situací. Postižený si nesmyslný strach plně uvědomuje, ale není schopen ho vlastní vůlí potlačit.

Zdroj: vybráno a zkráceno z Wikipedie

Zlatý

Nevím-je to strach z výšek?
Já na to netrpím ,ale manžel i dcera ano . Nesnášejí pohled z výšky a neradi i lezou do výšek.

Bronzový

Na Petřín vylezu, na věže v kostelích taky, ale kdybych měla skočit na laně, tak by mě museli asi srazit násilím ....
Doplňuji:
obdivuji lidi, kteří lezou např. na okraj tzv. Kazetelny v Norsku, já bych se snad připlazila na kraj a pak by mě hned trefil šlak!!!

Diskuze k otázce

Zlatý

vagra

Annas-doplnil jsem navíc svoji odpověď o fobii z výšek,nebo hloubek.
Já taky trpím závratěmi,když se podívám z výšky dolů.Ve výtahu a na schodech takové potíže nemám.Proto si myslím,že u Vás půjde asi o fobii z výšek.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.