annas

Proč někdo mívá ve výškách závratě?

Doplňuji:
Já totiž trpím střídáním výšek – třeba jízda po schodech v pražském metru – nepříjemné. (To není tak často). O výstupu na nějakou věž se raději nezmiňuji. Ani jízdu výtahem moc nemusím. Nedávno jsem v něm víc než hodinu zůstala zablokovaná. Proto chodím i do 20. patra a zpět pěšky.
Sice mě závratě za nějakou dobu přejdou …

Nejlepší odpověď
anonym

příčin závratí může být několik,můžeme mít poruchu vizuální orientace špatné vnímání prostorů,vesti­bulární orientace poloha a zrychlení hlavy,nebo somatosenzorického systému to znamená špatné udržení rovnováhy a v neposlední řadě i sluch může ovlivnit závratě

Další odpovědi
Jahoda

Vylézt na vysokou věž a podívat se dolů – to mi nevadí, spíš mi to přijde prima. Z čeho mám fakt strach je výtah. Mám stísněný pocit, když jsem v malých prostorách. Jak píšete – i já polezu pěšky tam i zpět do několik pater a ostatní ať si jedou výtahem. Mě tam nikdo nedostane.

Nedávno jsem se sice přemohla a s kamarádkou to riskla (i když jsem měla celou dobu zavřené oči) a najednou slyším, že se vlak zastavil. Ulevilo se mi a chtěla jsem vystoupit, načež mi kamarádka řekla, že jsem se zasekly. Začala jsem hysterčit a nevěděla, co dělat. Když jsem vytahovala z kabelky mobil, že někomu zavolám, výtah se rozjel. Cestou zpět jsem šla pěšky a pěkně nadávala, že já koza se nechala přemluvit, abych jela výtahem. 🙂

led

Plne súhlasím s Burakem, len dodám, že vela robí aj samotný strach z pádu.
Aj ja už mám trocha problémy s výškou, na kraji strechy 12 poschodového paneláku už mávam zlý pocit. Asi sa budem musieť začať krotiť. 🙂

vagra

Lze to vysvětlit těsným spojením mezi vestibulárním aparátem a vegetativní nervovou soustavou…
Závrať (dříve také motolice) je pocit nevolnosti, při kterém se postiženému točí hlava. Jde o pocity lehké nejistoty, vrávorání, pocit nevolnosti nebo opilosti…
Bez ohledu na pocit strachu, který doprovází prakticky jakýkoliv záchvat závratě, sama o sobě závrať nepředstavuje stav nebezpečný pro život člověka…
Doplňuji:
Akrofobie je odborné označení pro extrémní nebo neopodstatněný strach z výšek či hloubek…
Fobie je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí nebo situací. Postižený si nesmyslný strach plně uvědomuje, ale není schopen ho vlastní vůlí potlačit.

Zdroj: vybráno a zkráceno z Wikipedie

hanulka11

Nevím-je to strach z výšek?
Já na to netrpím ,ale manžel i dcera ano . Nesnášejí pohled z výšky a neradi i lezou do výšek.

Mili @

Na Petřín vylezu, na věže v kostelích taky, ale kdybych měla skočit na laně, tak by mě museli asi srazit násilím …
Doplňuji:
obdivuji lidi, kteří lezou např. na okraj tzv. Kazetelny v Norsku, já bych se snad připlazila na kraj a pak by mě hned trefil šlak!!!

vagra

Annas-doplnil jsem navíc svoji odpověď o fobii z výšek,nebo hloubek.
Já taky trpím závratěmi,když se podívám z výšky dolů.Ve výtahu a na schodech takové potíže nemám.Proto si myslím,že u Vás půjde asi o fobii z výšek.