JackSG

Zabili byste člověka abyste zachránili zvíře?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne.

Další odpovědi
klumprt

Kdybych například viděl, jak někdo se zjevným zvráceným potěšením týrá někdo psa, možná bych byl schopen mu hodně ublížit v rámci odvrácení jeho jednání. Ale úmysl zabít ho by to ve mně nejspíš nevzbudilo.

střevo

Kdyby dneska žilo 100 vakovlků tasmánskejch jako ve dvacátejch letech, tak by měl každej z nich cenu 70 miliónů lidí homo sapiens – největších zločinců na planetě ! http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Va­kovlk_tasmánský

Awe

Jít sedět za nějakého podvraťáka? Těžko

setapouch

Kdyz bude clovek v poslednim tazeni… Na takto obecne formulovany dotaz nelze odpovedet konkretne.

anonym

Ani špatného člověka se nevyplatí zabíjet…

Zvěřolesný

Nedovedu si představit nikoho kdo by to opravdu udělal. Ale už jen pomyšlení na záchranu toho zvířete je určitě dobrá věc. Člověk jako takový má víceméně pocit nadřazenosti a tak je asi nasnadě nechat zemřít zvíře… Nedovedu si představit vraždu řezníka pro záchranu prasete které by stejně většina znás s mlaskáním snědlo, ale vlastního psa by se pokusil ochránit skoro každý a možná by byl schopen i vraždy v rámci vlastního druhu.

Vasil007

Proč zabíjet, zmlátit a zavolat Policii. On už si v krimu vychutná sprchy..

anonym

Myslím, že život člověka má větší cenu než život zvířete.
Pokud to beru z lidského hlediska, tak když se zraní zvíře, tak se řekne, ZABIJ HO AŤ SE NETRÁPÍ (když si závodní kůň zlomí nohu, tak se taky utrácí), ale člověk nevyléčitelně nemocný se udržuje stále při životě.Tam se vůbec nepřihlíží na stanovicko ABY SE NETRÁPIL.

anonym

Toť otázka.....

Klára K.

Záleží na okolnostech, kdyby to zvíře byl mravenec, tak je to něco jiného, než kdyby to byl náš pes, nebo něco skoro vyhynulého :)
Tvoje otázka mi připomněla jeden test (má to být test, jestli je člověk psychopat, ale nevim nevim):
Představ si, že jsi u visutých kolejí, které se rozdvojují, a na jedné straně visí za ruce pět lidí, na druhé straně je na koleje přivázán jeden člověk. Výhybka je nastavená tak, že vlak pojede na těch pět lidí (čiliže jim přejede prsty a oni spadnou a zabijí se.
A vlak už samozřejmě jede, a teď je na vás, jestli zatáhnete za výhybku, aby vlak nezabil pět lidí, ale jen jednoho. Ani s jedním člověkem nemáte vůbec žádný vztah, vidíte se poprvé, necítíte k žádnému z nich větší emoce, než k těm ostatním.
Zní to jako jednoduchá matika, ale představte si, že jste opravdu v takové situaci. Polovina, možná i většina lidí říká, že by za výhybku nezatáhli.

Test má ještě druhou otázku, kde jsou taky vysuté koleje a pět lidí, ale koleje se nerozdvojují, a vy vedle nich stojíte spolu s jedním člověkem. Jede vlak, a co uděláte? Můžete buď nechat zemřít všech pět lidí, nebo můžete do kolejí strčit toho jednoho člověka, a tím vlak zastavit.
Tady tak devadesát procent lidí nechá zemřít pět lidí místo jednoho.