Skretch2

Za jakých podmínek člověku po vylezení z vody není zima?

Už jsem zde jednou otázku pokládal, ale byla odstraněna, tak jí sem položím znovu, abych se své odpovědi dočkal, pokud možno.
Jde o fyzikální jev, když člověk vyleze z vody tak je mu zima, jelikož se kapky vody z jeho pokožky vypařují ( tudíž si berou energii (teplo) z okolí → člověku je zima.)
Za jakých podmínek tedy člověku není zima?

Nejlepší odpověď
briketka10

Mě je zima, když vylezu z vody jen tehdy,
když jsem venku u vody tam není topení
a nemám se, jak a čím zahřát jen ručníkem
se např. otřu a mohu se vyhřívat i na slunci.
Ale doma ano tam se zahřeju tím topením.
Jinou odpověď opravdu nemám, protože
zákonům fyziky nerozumím. 😁

Hele a už mám husí kůži jen se o tý vodě mluví brrr…

Další odpovědi
led

psychický alebo telesný stres – stresová reakcia, počas ktorej sa organizmus sústreďuje na svoju záchranu, vyrovnanie sa so záťažou systémom, nepodstatné škrtnite, presuňte na neskorší termín.
Za jakých podmínek tedy člověku není zima?
1 – pocit zimy, tepla = psychické, možno regulovať rozumom
2 – fyzický vplyv okolia (zima, teplo) na telesný organizmus reguluje sa fyzickými prostriedkami

ratava

…pokud je okolní vzduch již zcela parami nasycen. Takový stav můžete zažít kupříkladu v prádelnách, skleníkách či v tropickém pralese… (nebo zapařené koupelně…)

http://www.iq­park.cz/cs/edu­point/pokus.ep/1047_527-pokus-c.-38---„-tajemstvi-odparovani“-/1

Drap

Když se zabalí do deky.

AmazedWolf

Když je v místnosti stejná teplota, jako je teplota vody.

mosoj

Když je otužilý, pak ať si fyzika trhne nohou.

Skretch2

Drap: Ano, to je logické, jsou tu však i jiné možnosti?

Skretch2

Drap: Ano, to je logické, jsou tu však i jiné možnosti?