bolak

Z jakýho důvodu není telefon schopnej přijímat v esemesce víc jak 160 znaků?

Nejlepší odpověď
Segi

SMS má obvykle 160 znaků. Tato velikost je výsledkem standardu GSM, který stanovuje, že pro text SMS je povoleno celkem 1120 bitů na jednu SMS, což je 140 bytů. Jelikož se standardně používá 7-bitové kódování, „ušetří“ se na 140 bytech 20 znaků navíc, tedy celkem 160 znaků. [1] Jako znaková sada se používá 7bitová znaková sada GSM03.38. Pro znaky, které nejsou obsaženy ve standardu ASCII (například české znaky s diakritikou), se používá 16bitové kódování UCS-2, v takovém případě se do jedné SMS zprávy vejde pouze 70 znaků.

Moderní mobilní telefony podporují možnost dlouhých SMS zpráv, což je vlastně několik „normálních“ zpráv tvářící se jako jedna. Díky tomu, že informace o jednotlivých fragmentech dlouhé zprávy je třeba zapsat do hlavičky (UDH – User Data Header), je délka textu jednoho fragmentu spojovatelné zprávy omezena na 153 znaků (při 7-bitovém kódování). Dlouhé SMS se mohou skládat v principu z maximálně 255 fragmentů, mobilní zařízení v praxi však podporují zhruba 6–8 fragmetů.

Zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/SMS

Další odpovědi
iceT

Ono asi záleží na nastavení,pokud píšeš T9 je to jinak a je to jinak i v každém telefonu.

bolak

já mám starej telefon (nokia 6300) a sere mě hlavě ta věc, že my starý lidi, víceméně na mobil už žádný zprávy nedostáváme, já osobně to používám maximálně jako sms-email, a nechávám si tam posílat od lidí emaily, když vím že budu z dosahu internetu, a pak je to na hovno, protože mě dochází 20 smsek po 20ti slovech… a chtěl bych to prostě nějak změnit…

Dochy

iceT: Omyl, T9 s tím nemá nic společného. T9 je jen způsob zápisu textu (telefon s tím pomáhá, aby nebylo třeba tolik stisků kláves). Odešle se stejný text s T9 i bez ní, se stejným omezením na délku zprávy. Jedná věc, která s délkou zprávy a T9 může mít spojitost je, že při nastavení české T9 vám automaticky bude do zpráv cpát české znaky, zatímco bez ní byste psali pravděpodobně „krasne cesky“ a s tím by přišlo omezení tak jak o tom píše Segi.