Zlatý

Z jakého důvodu ovce bečej?

Třeba pes štěká, když někoho vítá, nebo když vidí vetřelce a chce ho odradit, nebo když si chce vynutit pozornost, třeba když chce jít ven nebo žrádlo, ale proč bečí taková ovce, co z toho má?

(co z toho má? spoustu dříví z toho má...)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

U ovcí je to způsob komunikace. Možná kvůli tomu, že bečí často, někdy zbytečně, vzniklo od jejich" bébé" sloveso bekati, později žvaniti. Stejně tak ovce "békají" jako žvaní bebec = blbec.

Původ slova podle Machkova etymologického slovníku.

Další odpovědi:

Zlatý

Pes neštěká jen z výše uvedených důvodů; je to zkrátka jeho způsob komunikace, protože mluvit holt neumí :{))> u ovce to bude podobně. Když jsem byl malej, chovali jsme ovce taky; bečením buď komunikovaly mezi sebou, nebo tím vyjadřovaly nějakou nelibost.

Zlatý

...´holky´ si povídaj...
;-))
Povídaj si spolu, s ovčákem, s ovčáckým psem, s medvědem...
;-))

Bronzový

Asi toho víš o zvířatech jen z doslechu. Stejně by ses mohl zeptat proč krávy bučí. Jak už zde bylo uvedeno je to způsob komunikace, ale vítají i svého hospodáře a to dělají i ovce. Když jsem přišel do chléva, tak než jsem prohodil pár slov, tak už mě obě kravky vítaly. Možná si říkali o seno a vodu. To je těžko říci, ale lidé to berou jako vítání a kravička říká "No to je dost, že už jdeš. Mám hlad jak člověk" A to samé ovce. Největší bečení bylo, když jsem jim dával seno a nebo, když jsem je vyháněl na pastvu. Ale co mi opravdu chtěli říci fakt nevím.

Stříbrný

páč se stydí že musí bydlet v chlívě

Diskuze k otázce

Bronzový

Löwe

Ta oprava... To je fakt síla.

Zlatý

bolak

ta tečka tam ale fakt chyběla.... :)

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.