bolak

Z jakého důvodu ovce bečej?

Třeba pes štěká, když někoho vítá, nebo když vidí vetřelce a chce ho odradit, nebo když si chce vynutit pozornost, třeba když chce jít ven nebo žrádlo, ale proč bečí taková ovce, co z toho má?

(co z toho má? spoustu dříví z toho má…)

Nejlepší odpověď
annas

U ovcí je to způsob komunikace. Možná kvůli tomu, že bečí často, někdy zbytečně, vzniklo od jejich" bébé" sloveso bekati, později žvaniti. Stejně tak ovce „békají“ jako žvaní bebec = blbec.

Původ slova podle Machkova etymologického slovníku.

Další odpovědi
quentos

Pes neštěká jen z výše uvedených důvodů; je to zkrátka jeho způsob komunikace, protože mluvit holt neumí :{))> u ovce to bude podobně. Když jsem byl malej, chovali jsme ovce taky; bečením buď komunikovaly mezi sebou, nebo tím vyjadřovaly nějakou nelibost.

gecco

…´holky´ si povídaj…
😉
Povídaj si spolu, s ovčákem, s ovčáckým psem, s medvědem…
😉

Mapel

Asi toho víš o zvířatech jen z doslechu. Stejně by ses mohl zeptat proč krávy bučí. Jak už zde bylo uvedeno je to způsob komunikace, ale vítají i svého hospodáře a to dělají i ovce. Když jsem přišel do chléva, tak než jsem prohodil pár slov, tak už mě obě kravky vítaly. Možná si říkali o seno a vodu. To je těžko říci, ale lidé to berou jako vítání a kravička říká „No to je dost, že už jdeš. Mám hlad jak člověk“ A to samé ovce. Největší bečení bylo, když jsem jim dával seno a nebo, když jsem je vyháněl na pastvu. Ale co mi opravdu chtěli říci fakt nevím.

lexx

páč se stydí že musí bydlet v chlívě

Löwe

Ta oprava… To je fakt síla.

bolak

ta tečka tam ale fakt chyběla… :)