Avatar uživatele
bolak

Z jakého důvodu ovce bečej?

Třeba pes štěká, když někoho vítá, nebo když vidí vetřelce a chce ho odradit, nebo když si chce vynutit pozornost, třeba když chce jít ven nebo žrádlo, ale proč bečí taková ovce, co z toho má?

(co z toho má? spoustu dříví z toho má…)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, da ny před 3170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

U ovcí je to způsob komunikace. Možná kvůli tomu, že bečí často, někdy zbytečně, vzniklo od jejich" bébé" sloveso bekati, později žvaniti. Stejně tak ovce „békají“ jako žvaní bebec = blbec.

Původ slova podle Machkova etymologického slovníku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Pes neštěká jen z výše uvedených důvodů; je to zkrátka jeho způsob komunikace, protože mluvit holt neumí :{))> u ovce to bude podobně. Když jsem byl malej, chovali jsme ovce taky; bečením buď komunikovaly mezi sebou, nebo tím vyjadřovaly nějakou nelibost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

…´holky´ si povídaj…
😉
Povídaj si spolu, s ovčákem, s ovčáckým psem, s medvědem…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Asi toho víš o zvířatech jen z doslechu. Stejně by ses mohl zeptat proč krávy bučí. Jak už zde bylo uvedeno je to způsob komunikace, ale vítají i svého hospodáře a to dělají i ovce. Když jsem přišel do chléva, tak než jsem prohodil pár slov, tak už mě obě kravky vítaly. Možná si říkali o seno a vodu. To je těžko říci, ale lidé to berou jako vítání a kravička říká „No to je dost, že už jdeš. Mám hlad jak člověk“ A to samé ovce. Největší bečení bylo, když jsem jim dával seno a nebo, když jsem je vyháněl na pastvu. Ale co mi opravdu chtěli říci fakt nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

páč se stydí že musí bydlet v chlívě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Löwe

Ta oprava… To je fakt síla.

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ta tečka tam ale fakt chyběla… :)

před 3169 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek