Z jaké,nejvyšší možné výšky jste spadli?!

Bez úhony,samozřejmě!
Doplňuji:
Zapoměl jsem dodat,že i já spadl ze sedmimetrového žebříku-druhé sprušle!

Nejlepší odpověď
bolak

1012 metrů

…a jen malá vodřeninka

…jo, a dopad sem na ruce

…trů story
Doplňuji:
Já zase zapomněl dodat, že to bylo z výšky nadmořské. Jinak už sem několikrát spadnul z kola, sice z vejšky jednoho metru ale do dálky sem se celkem protělel.

Pády ze stromů nepočítám, protože i když to semtam někde křuplo, vždycky sem dopadnul na nohy takže se vlastně jednalo o skok.

Ale ze štaflí sem padal taky, když sem trhal třešně, a to sem se je ještě těsně před pádem pokoušel roztáhnout, protože to nebyl pád z toho že bych uklouznul po šprycli, ale stál jsem nahoře obkročmo a sledoval jak se nohy štaflí pomalu přisunujou k sobě, až se stal ze štaflí jeden velký tlustý zelený žebřík s řetízkem. Těsně před touhle přeměnou jsem se ale ještě stihnul zorientovat, shodit košík plnej třešní na zem, aby mě to nepřevážilo, přehoupnout se na jednu stanu a pokusit se i se štaflema nadskočit a ve vzduchu je ještě roztáhnout… a skoro se mi to i podařilo. Skoro…nicméně nakonec se obě nohy opět přicvakly k sobě, teda, úplně přímo k sobě ne, protože v tu chvíli už jsem měl mezi nima ruku…

Další odpovědi
iceT

Já taky z višně,ale netuším jak to bylo vysoko,prdla pode mnou větev,zůstala jsem viset za ruce a pak nevydržela ani ta a letěla jsem svisle dolů.Dopadla jsem na nohy,tělo setrvačně dopadlo za mnou a ještě jsem stihla udělat i kotoul vřed,jako paragán.Nestalo se mi nic,jen druhý den a pár dalších dní mě nechutným stylem bolely všechny svaly na trupu,od krku až po podbřišek.Ale jinak občas padám i z maliny a z jahody…

quentos

zhruba metr – ze žebříku u postele

Funna

až na dno…

david22

Jsem spadnul z višně. Asi z 2,5 metrů na záda. Ulomila se pode mnou suchá větev. Kromě vyraženého dechu bez úhony.

anonym

Bylo to něco přes dva metry, ale moc si na to nepamatuji. Sestřelilo mě z kola auto a já letěl a přímo na hubu. Helma mi samozřejmě byla k ničemu. Byl to vteřina.

ten který je

Spadl jsem z výšky asi 4 metry,když prasknul řetízek u štaflí a já stál úplně na jejich vrcholku.Při pádu jsem měl štěstí včasně zareagovat a šikovně dopadnout bez úhony.

honza19hk

před 3 dny jsem spadnul z korby T815 jelikož jsem špatně šlápnul na sajtnu.To mám akorát vyvtrnutý kotník.

A před 2 lety do 7m hluboké stavební jámy,která byla naštěstí z poloviny plná vody,poté co se utrhla hrana výkopu.Druhý den tam už byly zatlučené larzeny.
To bylo taky v pohodě,dalo by se říct že to byl nedobrovolný skok do bazénu plného hnědé vody.

anonym

20 metrů při slezení ze stromu. Naštěstí jsem vstal, ale měl jsem mnoho modřin a chodilo se blbě. Naražené tělo jsem měl týden.
Doplňuji:
Volný pád ztlumily větvičky. Při hře Airsoftu.

briketka10

nejvyšší byla, když jsem spadla z klepače na koberce vysokého přes 3 metry, tekla mi krev z nosu a děcka se mi smála, že teče rajská a pak ze stromu to jsem lezla pro malé koťátko, co ne a ne slízt z větve to bylo asi taky 3 metry stejně tak i z vodojemu u babičky :(
pády ze židlí a ze schodů z jednoho a ze dvou metrů nepočítám :)

manon

Z palandy. Kolik to je ? Nic moc asi, ale nikoho tady trumfovat nehodlám :)

anonym

Spadl jsem z Ostružiny, teda jmenovala se Petra Nováková :))

huxa

asi dva metry, když jsem skákal z patrové postele na madračku, kterou jsem si dal na podlahu, takto bez úhony jsem „spadl“ asi dvacetkrát. Bohužel, jednou jsem padal z metru a zrovna sem si zlomil ruku, jinak také jsem se vyhýbal na kole autu, proletěl se přes řídítka a naražená ruka+zlomený prst, který stále cítím a nedokážu jím pořádně zabrat

venkovan

Jako dítě jsem prý spadl na hlavu, když jsem se protáhl zábradlím na schodišti.
Následky mám dodnes – jsem padlý na hlavu.
Jinak 7 metrů je slušná výška, tak vysoko na stromy nelezu (bez jištění) Špačci mají taky nárok.
Ale kamarádi při práci když sbírali šišky si užili i 14 m pády než je zachytlo kotvící lano. Zpravidla jen pomlácení od větví.

jendahun

V sedmnácti letech na učňáku při semenářském výcviku ze smrku asi z 15 – 20.metrů.Zasekl jsem se až dvacet centimetrů nad zemí.Reflexivně jsem nahoře obejmul strom,lano se uvolnilo,stupačky vyjely a já letěl dolů.Až dole mě napadlo se od stromu odtlačit a vzepřít se v laně.No možná to byla náhoda,nebo taky reflex.Byl jsem jenom dodřený.Třeťáci pouřezávali větve tak,že nechali velké suky,aby si bažanti pořádně odřeli koule.

led

bolak, správne napísané? 1km?
Síce ste ešte netromfli juhoslovanskú letušku Vesnu Vulovičovú „která v roce 1972 přežila havárii letu JAT 367 a následný pád v troskách letadla z výšky 10 050 metrů, což představuje podle Guinessovy knihy světový rekord při přežití volného pádu bez padáku z největší výšky“ ale i to je zázrak „…a jen malá vodřeninka“ a čo vnútornosti kontra gravitačné zrýchlenie s následným prudkým zastavením?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ves­na_Vulovi%C4%8Dov%C­3%A1

bolak

jj, byli sme na výletě na Ještědu :)

led

ad bolak,
„Ale ze štaflí sem padal taky…“ to by som kvalifikovala ako pád typu 1a riadený, nečakaný

bolak

to asi nebude ono, peněvač já když se řítil k zemi, tak ve vzduchu už sem to tak nějak čekal… že přijde pád

led

Poznám z praxe dva typy pádov:
1 – riadený

  1. nečakaný, zapracuje automatika reakcie
  2. čakaný, máte čas sa obrátiť, vybrať si miesto a spôsob dopadu

2 – neriadený, ani pri rýchlej reakcii nemáte čas sa prispôsobiť podmienkam pádu a dopadu.

Pri páde z 12m bol čas na riadený pád, na otočku a mäkký dopad
Pri neriadenom páde z 0,5 m nebol čas – následok zlomená ruka (reakcia sice pracovala, ale málo času)

Sůwa

Nemůžu odpovědět, protože já vždycky s úhonou a čím menší výška, tím větší úhona. Ze stoje na ruku – dislokovaná fraktura zápěstí, ze stoličy na stejnou ruku – stejná fraktura, při přeskočení břevna opět na stejnou ruku, ale jen naštípnuté zápěstí. Ta ruka ovšem byla pokaždé pravá…

led

Sůwa,
je to úplne normálne, pretože pri páde z malej výšky je čas na reakciu veľmi krátky.
Podľa vášho popisu, vy pri páde stuhnete, miesto, aby sa z vás stala handrová bábika. Až najbližšie budete padať, skuste sa uvoľniť. To pomáha. Potvrdí vám to každý bitkár, či športový zápasník.

Sůwa

led, díky ale já bych už se tomu pro jistou ráda vyhnula 🙂

briketka10

nemaj to lepší ti opilci těm se skoro nikdy nic nestane ať se zříděj, jak se zříděj padaj na zem, jak hrušky a nemaj žádný modřiny :))

led

to je práve tou ich premenou na handrového pajáca.