Tija

Z čeho se skládá „umrtvovací vložka“ do zubu na odstranění nervů?

Chtěl jsem se zeptat co za látky způsobí odumření nervů v zubu, které tam zubař dá při první návštěvě pro odstranění těchto nervů. Děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Dříve se dřeň prostě postupně otrávila Arsenem, dnes se používá formaldehyd. Látka se jmenuje DEPULPIN (pulpa-zubní dřeň).

Kepler

Mám dojem, že se jedná o arzén, resp. přípravek s obsahem arzénu, ale ruku do ohně za to nedám. Zkus pátrat tímto směrem.

Dodatek: arsen se skutečně používal v zubolékařství k umrtvení, co se používá dnes, jsem zatím nevypátral.

Zdroj: http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Arsen

mosoj

Býval to arsen, což je jed. Co dnes, nevím, ale silně pochybuji, že formaldehyd , protože formalín je registrovaný karcinogen. Spíše se ten arsen používá i nadále.