Zepple

Z čeho se skládá prvek?

nějak tomu nerozumím – z atomů, že?
Ale jakou roli v tom hrají molekuly? Prvek se skládá z atomů a i molekul?? -nebo to chápu špatně?
Moc děkuju za vysvětlení :)

Nejlepší odpověď
annas

V plynech, kapalinách a některých pevných látkách jsou atomy chemickými vazbami vázány do molekul.

V jiných pevných látkách jsou atomy vázány přímo bez tvorby molekul. Tak vznikají krystalické látky; zvláštním případem jsou molekulární krystaly.

Molekula je částice složená z atomů nebo iontů.
Atom (nedělitelný) je základní částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit a která definuje vlastnosti daného chemického prvku.

Molekula prvku je tvořena atomy jednoho druhu. Molekula sloučeniny obsahuje atomy různých prvků.

Podle Wikipedie.