Avatar uživatele
VaclavZeman

Z čeho byste maturovali vy?

Tak děckám pomalu začíná příprava, na seminářích už vypracovávají otázky, ale o němčinu z mé půlky nikdo zájem nemá. Respektive někdo ano, ale když už, tak si udělali certifikát, který jim zkoušku nahradí.

A tak mě napadlo, co vy, uživatelé Odpovědi.cz, byste si vybrali za maturitní předměty? Na většině gymplů jsou dva, někde tři. Myslím tím profilové, o státních snad ani nemá smysl se bavit, ty jsou uživatelsky až moc přívětivé…

Na výběr je: angličtina, biologie, dějepis, jazyk (nj, fj, šj), fyzika, chemie, matematika, výtvarná výchova, hudební výchova, IT, zeměpis a základy společenských věd.

Je to pro pobavení. Ať žije humor!

Děkuju.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 183 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Já bych si asi vybral angličtinu a matematiku. Angličtina mi přijde jako jeden z nejužitečnějších předmětů v dnešní globalizované společnosti a matematika mi vždy šla nejlépe, takže bych si právě tyto dva předměty vybral. Avšak je to velmi individuální a záleží na tom, jaké má člověk zájmy a schopnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Rozhodně základy společenských věd, protože je to leháro. Pak dějepis a biologie.

Jinak jsem úspěšně maturoval z angličtiny, češtiny, ekonomiky, účetnictví a absoloval jsem praktickou zkoušku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Já už asi z ničeho. Myslím, že už bych to znovu nezvládl. 😁
Za nás byl jazyk povinný, čili angličtina. Určitě bych šel do matematiky, téměř jistě do fyziky, anebo spíš do IT. Pokud bych nemusel mít cizí jazyk, tak bych šel do Ma, Fy, IT. Pokud bych cizí jazyk mít musel tak Aj a pak bych asi vynechal Fy a spíš šel do IT. Ma bych si dal v každém případě. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V době kdy jsem maturoval já, jsme si nevybírali. Byla možnost jako 5 předmět nepovinný němčina. Jinak jsme měli předměty dané bez možnosti volby. V podstatě musím říct, že mě to vyhovovalo. Kdybych byl řece jenom v takové situaci, nevybíral bych zřejmě nic jiného. Díky letité praxi v oboru mám zas celou řadu zkušeností, které bych při maturitě lehce zúročil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

Já bych maturoval z mathematiky, fysiky a angličtiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Je to těžké z odstupem času posuzovat. Za mne angličtina nebyla a ani jiné jazyky. Ale vybral bych si jazyky i hudební výchovu, matematiku, chemii , ale ne It, výtvarnou výchovu a základy společenských věd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Já bych volil něco z okruhu matematika, fyzika, IT. Tam bych měl jistotu prolézt a nezapotit se.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Rokio – a k čemu ti to je, když se chováš jak pako a živíš se jako nádeník?

Avatar uživatele
VaclavZeman

ChatGPT, souhlasím, za mě španělština a matematika, co se týká učení, je to kouzelná kombinace. A kdyby sis měl vybrat ještě třetí předmět, tak co by to bylo? Děkuju.

Avatar uživatele
VaclavZeman

ChatGPT, souhlasím, za mě španělština a matematika, co se týká učení, je to kouzelná kombinace. A kdyby sis měl vybrat ještě třetí předmět, tak co by to bylo? Děkuju.

Avatar uživatele
VaclavZeman

ChatGPT, souhlasím, za mě španělština a matematika, co se týká učení, je to kouzelná kombinace. A kdyby sis měl vybrat ještě třetí předmět, tak co by to bylo? Děkuju.

Nový příspěvek