pedro12

Vzteky jsem zničil nový mobil kvůli hádce s ženou. Jak se naučit sebeovládání?

Mám takový problém. Dneska jsem měl tedy fakt den. Je mi 37 let a mojí ženě 35 let.

Mám ženu, která je někdy sice fajn, ale pokud ji to někdy chytne, tak to fakt stojí za to a vždy vybouchne. Má poměrně problémy s mými rodiči. Zvlášť mojí babičkou a občas mámou. Dříve to bylo horší, ale pořád to z ní nemůžu rozumně dostat. I moji rodiče měli problémy také tenkrát proti ní, ale již se to po naší svatbě zlepšilo. Moje žena trpí sociální fóbií, nemá prakticky žádné sebevědomí a vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu pořádně nikde ještě nepracovala. Před dvěmi roky jsem jí sehnal nějakou brigáda a tam je úspěšná, ale moc peněz za měsíc nevydělá (cca. 10 tis. Kč) Já naopak mám zaměstnání a táhnu celý provoz bytu, převážně jídlo a mám plat tak cca. 23 tis. Kč, někdy i více. Mám svůj vlastní byt, kde spolu bydlíme.

Moji rodiče tak jako kdokoliv nejsou a nikdy nebudou zcela ideální, ale snaží se s ní vycházet. Ona pokud má nějaký vztek, tak třeba řekne přesně toto: „Už ti zase na mobil volá tak hnusná bába“ (moje babička) a slídí, co děláme. Je pravda, že třeba babička volá každý den a ptá se, co dělám, co děláme, kde je može žena, zda byla v práci atd. Už jsem jí několikrát říkal, ať dá pokoj a nevolá, ale dělá to babička znovu. Je prostě zvědavá a je ji navíc 87 let.

Další věci týkající se jízlivých poznámek od mé ženy o naší rodině atd. Jak jsou jednodušší, kam se hrabou na její rodinu. Ona to pak po telefonu vykládá její mámě, jak jsem hrozný a celá naše rodina a ta ji sice trochu zná, ale v dosti věcech s ní i souhlasí.

Moji rodiče také nejsou jedničky, do mého věku mě berou za malého kluka a často slyším: „Pořádně se oblékni, bude ti zima“ nebo „Kam jdeš takhle dlouho, bude brzy tma“ atd. „Umíš poslouchat“ atd. Beru to s nahledem, jinak to prostě v životě nejde.

Dnes hned ráno žena vstala a říkala, jak jí není zase psychicky dobře a pojede za její mámou domů, že má všech již dost. Já jí říkám, koho myslí, a ona, že i celou naši hnusnou rodinu a moji babku, která nemá nic na práci, jen slídí a dovede jen štvát. Já jí říkám, tak se na naši rodinu vykašli, vždyť tady s námi nežijou. Ona na to: Ty tam chodíš k nim na návštěvu 2–3× týdně, co ti udělali, tak bys tam něměl třeba měsích chodit. Jak můžeš chodit k rodičům, kteří ti nic dobrého v životě nepřinesli?

Já dnes v afektu jsem řekl: Už dej pokoj a uklidni se. A ona: Každý je nějaký a ano to je pravda, tak tam třeba k nim 2 měsíce nechoď. Já říkám, že můžu jít kam chci. A ona: „Tak si jdi k těm blbcům, než abys byl tady se mnou. Vy jste fakt zlá a zkurvená rodina.“

Já jsem v rozčilení a afektu vzal mobilní telefon, který jsem měl v ruce (byl nový a stál 5 tis. Kč) a velmi prudce jsem ho hodil 2× krát vzteky na zem. Já ti ukážu, už dát laskavě pokoj. A ona: „Nedám, a já na to: "Já ti ukážu.“ Potřetí jsem s ním praštil a totálně jsem ho celý zničil, že začal i lehce doutnat kvůli baterce a velmi lehce popálil koberec. Teď mě to moc mrzí, co jsem udělal.

Nevím, jak se mám v těchto situacích ovládat. Ničím si pak jen svoje věci, nikdy nic jiného. Hned jsem si vzal 2 tabletky Neurolu 1.0 na uklidnění. Chci prospat zbytek dnešního dne. Moc je mi to líto. Byl to asi 4 měsíce starý mobil.

Já prostě někdy mám někdy takový psychic. problém, že pokud mě někdo neprávem rozčílí a já potřebuji se z toho dostat, tak potřebuji něco prostě udělat a většinou tím, co mám u ruky, ať to je mobil či brýle.

Díky moc za rady či pomoc.

Nejlepší odpověď
redy

Tý brďo, to je dost hustý.

Nedávám ti radu, to ani nemůžu, nebo něco podobnýho slyším – čtu – poprvé.

To je na léčení, vás obou…
Urychleně bych se začala léčit. Podle mě, jiná rada, snad ani není…

Další odpovědi
Kepler

Viděl jsem u kamaráda na zdi přidělaný tapicírunk s nápisem „zde udeř hlavou“, vypadal docela opotřebovaně. Taky jsem vyslechl doporučení „nejdřív počítej do deseti“. Jednou jsem nenapočítal ani do pěti a talíř i s obědem šel stejně k zemi (bylo ho škoda, byl fakt dobrý). Ovládnout se je někdy opravdu dost těžké. Co jsem se rozvedl, tak jsem zase našel svůj klid, ale to určitě není návod k řešení, dneska bych se už zachoval jinak. Mohu doporučit jenom pomoc psychologa. Oni dokážou poradit, mají své ověřené metody.

Stingo

Nenechte si od rodiny zasahovat do zivota. Telefon nemusite pokazde brat. A treba zajdete spolu do poradny. Manzelka s tou svoji fobii muze take neco udelat, DA se lecit, trenovat socialni situace. Ona si na verejnosti nedokaze dupnout, tak to odnesete vzdycky Vy.

tforro

Asi jste podle popisu věděl, koho si berete a jaké tehdy byly vztahy mezi vaší rodinou a vaší paní. Pokud se budete přemáhat a v těchto situacích být v klidu, tak jednou ty saze bouchnou…Mít doma dlouhodobě dusno je jako sud se střelným prachem. Doufejte že v afektu neuděláte něco hloupého. Aby jsme se jednoho dne o vás nedozvěděli v souvislosti s nějakým mordem.
Chcete mít doma klid? Nestýkejte se s rodinou.
Chcete být s rodinou za dobře? Rozveďte se.
Bohužel, taková je realita.

mosoj

No normální není nikdo, hlavně babička. Ty si konečně uvědom s kým jsi ženatý, jestli s manželkou nebo s babičkou či matkou.

marci1

Dle lékařů by se dospělý člověk měl umět ovládat. V současnosti existují různé kurzy, které naučí sebeovládání. Také je možné navštívit psychologa, který by ti s tím pomohl. 🙂

louskáček

Pokud si manželka nepadla do oka s vašima už od začátku,bude to nejspíš tím že se o vás prostě nechce dělit,má strach že o vás přijde a hledá tak sebemenší záminku je očernit.Pokud vám odpovídá že je prostě taková,můžete oponovat že vaše rodina je prostě taky nějaká.Hádky v zásadě nejsou špatné,pokud se neztratí k čemu jsou určeny.Mělo by v nich jít o to obhájit si svou cestu ke společnému cíli.Většinou to sklouzne k výčitkám co se druhému nepovedlo až do daleké minulosti.(Ženy mají lepší paměť,takže častěji vyhrávají.)Pokud to začne sklouzávat,oponujte ,,O čem že se to hádáme?Jízlivé poznámky úplně ignorujte.(Nes­chovávejte si je na potom,že budete reagovat až toho bude víc.Pokud už to nebudete mít kam ukládat,dojde k samovznícení.)To jenom střílí z praku na tank,pokud nebude žádná reakce ono jí to přestane bavit.Jestliže se už budete chtít zapojit .Tak třeba ,,Já vím,ale mě se dneska nechce hádat.“Je mi jasné že v realitě to není tak jednoduché.Pokud se nepohodnete kvůli vaší rodině,tak až emoce opadnou tak za ní přijďte,a proneste např: ,,Já tě mám RÁD, ale ubližuješ mi pokud po mě chceš,abych se rozhodl mezi tebou a svými rodiči.“ A odejít ať o tom má čas přemýšlet.Emoce jsou naše přirozenost.Bez nich bychom se nevyšplhaly před medvědem na strom,nebo se nezamilovali.Tak­že,můžete se buďto naučit házet věcma které se nerozbijí.Nebo přejít z emočního myšlení na logické.Počítání do deseti funguje,pokud počítáte.Nesmíte to odříkat jak básničku.Prostě řešit otázky.Třeba mě se osvědčilo,když na mě jedna žena v afektu vytáhla nůž.Zeptal jsem se ,,A co dál?“Zasekla se,přepnula a začala přemýšlet.

Rodičům jen připomeňte,že vás vychovaly dobře a ZASE příjdu-eme pro radu.Co se výplat týče,nebyli bychom češi kdybychom si pořád nestěžovali.Proti zbytku světa se v evropě máme dobře.Jsou třeba povolání kde mužský běhají celej den do moře s vědrama pro vodu,vycákají jí na pláž,aby vyschla.Takhle denně vytěží tak 2 kg soli.To stačí na trochu rejže a sem tam nějakou rybu.Plat máte normální a navíc i vlastní byt.S tím se zase hned tak někdo chlubit nemůže. Držím palce a ať vám to klape.