annas

Vzpomenete si na některé světové či české události 20. století, které nezmizí z paměti?

Uvedu nejstarší událost – (1912) – Slavný Titanic šel ke dnu.

Nejlepší odpověď
quentos

takové světové války – 1914–1918 a 1939–1945 – jsou pro svět hrůznou zkušeností.
Pamětníci, historici a celý český národ nezapomenou na absurdní a hrůzný vpád vojsk Varšavské smlouvy roku 1968.
Do dějin ČR a SR se z 20.stol. zapíše rok 1993, kdy se ČSR rozdělila na dva samostatné státy.
ČR se stala členem NATO (1999).

Bylo toho víc, ale seděl bych tu do zítra…

Další odpovědi
led

6. a 9.8.1945 – začiatok atomovej éry – Hirošima, Nagasaki
4.10.1957 začiatok kozmickej éry Sputnik 1