izie999

Vzpoměl nebo vzpomněl

Co je správně?Nemůžu doma najít slovník českého pravopisu.

Nejlepší odpověď
quentos

jednoznačně VZPOMNĚL. Možná vám pomůže známý řetězec slov s -mn- k lepšímu zapamatování – vzpomněl, zapomněl, opomněl, pomněnka, domněnka.
Doplňuji:
… a připomněl.

kolegyni musím na oplátku doplnit já – na www.pravidla.cz však nespoléhejte na tvorbu přechodníků, neumějí je.

Další odpovědi
1popelka1

Jen doplním Quentose – můžete použít i pravidla na internetu http://www.pra­vidla.cz/

Tmavovlaska

Souhlasím s výše uvedeným. Prostě jako poMNĚnka. :D

veratata

Jj je to vzpomněl :) já si vždycky říkám takovou básničku :D : POMNI ABYS NEZAPOMNĚL ŽE POMNĚNKA A DOMNĚNKA SE PÍŠE VŽDY MNĚ :D

veratata

teda pomni abys nezapomněl vzpomněl a připomněl si, že pomněnka a domněnka je vždy mně
jsem to trošku zvorala :D