Jakub293747

Vzniklo první Slunce, nebo Země? Pokud Slunce, je tedy jeho stvoření až po Zemi Bohem blbost?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli tě nezajímají poslední poznatky vědců, pak už dál nečti a věř v Boha. Pokud ano, pak to asi vypadalo takto: Celá naše Sluneční soustava vznikla z akrečního disku, složeného z plynu i prachu, který se smršťoval gravitací. V momentě, kdy tlak a teplota v centru dosáhla kritických teplot a tlaků, zažehla se termonukleární reakce přeměnou vodíku v hélium za vývinu obrovského množství emergie: vzniklo Slunce. Lehké plyny byly tlakem slunečního větru z okolí Slunce odváty na periferie soustavy. Proto tam máme jen plynné obry a blíže ke Slunci jen kamenné planety. takže odpověď je jasná.

Další odpovědi
hapiky

Na počátku byla mlhovina, řekl Bůh" budiž světlo, a vzniklo slunce a s tzv. odpadu se zformovaly planety, měsíce a komety…atd.
Že byla později Země nesličná a pustá, může být tím, že byla obloha tak hustá, že se tma snášela nad propastí…
Dnes se nám na Zemi dostává téměř vše, co si můžeme přát, a bude dál, pokud to nebudeme s chamtivostí rabovat!

aliendrone

Pány a dámové, i mně je komická představa vousatého biblického pantáty, obecně pánbíčka, který si z nás „střílí“ tím, že by vyrobil svět i s miliony důkazů, že ho nevyrobil tak, jak se o tom v Bibli píše. ;) :D

Nicméně PLS rozlišujte mezi „bohem z biblického večerníčku“ a potenciálním Bohem, jehož existenci nemáme potvrzenu ani vyvrácenu – například jako já velikostí prvního písmene. Přijde mi to jako DOST zásadní rozdíl.

Mc Merkurion

… zajímá tě vznik Slunce, nebo pohádky??? … jestli pohádky, přečti si Bibli, jestli chceš fakta, nepleť do toho boha >>> vono totiž ani nejde vo to, co bylo dřív, ale že se rozcházej v časový ose o miliardy let https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vznik_a_v%C3%BDvoj_sl­une%C4%8Dn%C3­%AD_soustavy …

Roman71

Ono není ani tak důležité to, co bylo stvořeno dříve nebo později. Důležité je, že to bylo už od počátku načasováno a vytvořeno tak dobře, že vše funguje jak má a plní svůj naplánovaný účel. Nikdo z lidí u toho tehdy nebyl, takže se vědci mohou jen dohadovat.
Bible je v tomto pravdivá a stoprocentně spolehlivá, i když se v ní detailně nepopisuje stvoření kosmu planetu po planetě. 🙂

EKSOT123

V Genesis je zjevně buď zmatek (coč bys e dalo s ohledem na neduchovní téma,u kterého během předávání zprávy přes generace snáze dojde k zkreslení, pochopit), nebo to bylo nějak jinak, než jsou současné představy- ať už biblistů, nebo vědců.
Upozorňuje se na to, že se tam popisuje stvoření, nebo oddělení světla dvakrát, ano dvakrát, s určitým odstupem. Na to druhé stvoření světla odkazuje Jakub ve své otázce a to je třeba buď správně pochopit, nebo je v tom určitý zmatek. Těžko si lze představit, že by byly prvně rostliny, jak se píše, a pak teprv Slunce.

barcinek

Pokud narážíte na výklad v Bibli (tedy nejdřív Země, potom Slunce = světlo), pak si můžete být jistý, že tak je to správné :)

hapiky

Kepler: Nevypadá to alespoň trochu podezřelé v tom, že by na Zemi samo od sebe vzniklo vše, co tu dnes máme jen tak náhodou? Správné množství vody, nesčetné množství přírorodních zdrojů, Měsíc, magnetismus, zkrátka vše, co člověk potřebuje ke svému životu, rozvoji či blahobytu?
Já si myslím, že jen ten, kdo nechce připustit nějakou vyšší moc ať už by to bylo cokoliv, brání se tomu zuby nehty, bude tvrdit, že všechno zařídila sama příroda.
Dnešní člověk ani neví, jak a proč vznikají či nevznikají bouřkové mraky či tzv. beránky. Hlavně, že si je jist, že žádné nadpřirozeno není.

barcinek

Je to více než podezřelé, a nechápu, že je tato teorie stále řazena k těm moderním.
Vše bylo někým vytvořeno (vyrobeno, uděláno), tak proč věřit tomu, že tak složitá planeta vznikla náhodou?