El dejvo

Vznik ceskoslovenska – jak to vsechno zacalo???

Nejlepší odpověď
annas

Přidávám odkaz z učebnice DEJ.

Nevím, v jakém rozsahu jste tutu historickou událost probírali, zda jde o základní či středhí školu. Informací je hodně, takže určitě zvládnete vybrat si z textů dle sledu událostí.

České země na počátku první světové války
Naše země na počátku války
Situace na počátku války
Rok 1915
Masarykova zahraniční akce
Nástup Karla I.
Krize Rakouska – Uherska, Vznik Československa

http://www.de­jepis.com/kapi­tola/vznik-ceskoslovenska/

Další odpovědi
Drap

Existuje spousta literatury a materiálů o tom vypovídajících
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vznik_%C4­%8Ceskosloven­ska

Hamon

Viz wiki.

led

V rámci Wilsonovho plánu tzv. sanitného kordónu proti šíreniu revolučnych myšlienok z Ruska, po 1.svetovej vojne sa na území porazenej Rakúsko-Uhorskej monarcie na základe snáh na sebaurčenie vytvorilo viac menších štátov, ktoré ale nie vždy kopírovali skutočne národnostné rozdelenie bývalej monarchie. (Wilson bol vtedajší prezident USA.
Ďalšie nájdete v oficiálny vyjadreniach podľa odkazov našich kolegov užívateľov