Filip84

Vyznáte se v českých / československých komediích?

Našel jsem kvíz:

https://www.ma­rianne.cz/zaba­va/kviz-nejvtipnejsi-dialogy-situace-z-ceskych-komedialnich-filmu

Kolik bodů jste měli?

Já 9/10, ne že by popletl – vůbec jsem nevěděl název Gottovy písně z Pelíšků (a pořád ho nevím! 😅). Já jsem Gotta nikdy neměl rád, ani lidsky, ani hudebně. Forma bez obsahu.

Nejlepší odpověď
da ny

8/10
Chybovala jsem ve vratných láhvích (film mne neoslnil)
Ve světácích jsme si nevzpomněla, že paní Jirásková a Bohdalová, také sedí.
😉

Tu písničku “Trezor“, jsem věděla (fikm z r. 1965, tak oro mne koigicky Trezor, Gottovy začátky).
Pana K. Gotta, jsem měla ráda. jako zpčváka (výkladní skříň ČSSR, slovy Brežněva). Především lidsky. Vážila jsem si jeho skromnosti, zdravého selského rozumu, podpora lidí v disentu (finančně) jejich podpory v zahraničí). Nezaslepených, otevřených očí. Debaty s ním v TV jsem ráda sledovala.
Pořady v Rozhlasu, poslouchala.
Po narození mladších dcer, se raději odmlčel. Neměl zapotřebí „nepochopení a dehonestaci, z řad mladší generace a ze strany politiků.
Zjistil, že hlavou zeď neprorazí. Že některé věci jsou marné… a držel se zase, jen svého kopyta. Zatoužil po klidu, nechtěl ohrožovat sebe a svou rodinu.....

Další odpovědi
Dochy

tak tu písničku jsem taky nevěděl, pak jsem se seknul u císařova pekaře a nebyl jsem si jistej, jestli ten čert vidí nebo nevidí 😉

Rokio

5/10
Co se říká v českých komediích si docela pamatujete, ale mohlo by to být i lepší. Vždyť jsou to národní perly. Užijte si je ještě jednou a pak můžete vyzkoušet náš kvíz znovu.

Skoro nic jsem nevěděl. Snažil jsem se použít logiku.

Filip84

Dochy: Já mám absolutní sluch, takže já si tu písničku z Pelíšků vybavím, i když to není můj nějak oblíbený film a pěkně dlouho jsem ho neviděl. Jako melodii bych zahrál, i na nějaký to slovo se vzpomenu, ale – sorry – jak mám vědět, ze který Gottovy písničky to je, když od něho znám jenom „To musíš zvládnout sám!“, a to z Básníků, že? 😅

Císařova pekaře – pekařova císaře si pamatuju docela dobře, no a zrovna tento „autodialog“ si opravdu pamatuju slovo od slova. Navíc, „O, Adonai!“ zvolává císař v tom filmu několikrát. Tam jsem si byl naprosto jistý.

U čerta z pohádky S čerty nejsou žerty jsem se musel chvíli zamyslet, rozpomenout se. Je to X roků, co jsem tu pohádku neviděl, není to nějaký „Schlager“, abych se na to potřeboval dívat každej rok. 😅 Ale zhruba jsem si vzpomněl, a pak vylučovací methoda.

elkon

Karel Gott byl „národní perla“, nebo jak říkali Němci, „zlatý hlas z Prahy“. Že právě ty jsi jej neměl rád mě nepřekvapuje a nic to neznamená.

Tonda Káňa

Zpíval jen šlágry… Skutečná národní perla je Daniel Landa 💪❤

Filip84

elkon: Však já neříkám, že to něco znamená!