protec

Význam slova morfologie

Potřeboval bych aby jste mě odpověděli na otázku:Vysvětli mě tektonické desky morfologicky.Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Morfologické znaky, jsou znaky charaktristické pro daný objekt,věc, tvora a pod. Jsou pro tento objekt určující.

Další odpovědi
quentos

morfologie je věda o tvarosloví, tudíž tazatel chce nejspíš vědět, jakou má spojení „tektonické desky“ morfologii – tj. co je kořen slova, odkud pochází, k čemu je příbuzné apod.

annas

Ještě doplnění – z hlediska morfologického je spojení „tektonické desky“ sousloví, které vzniklo ze slova tektonické (základ tekton + přípona -ické) a slova deska (základ desk + koncovka -a). Tektonické je přídavné jméno (vzor mladý), které se skloňuje, deska je podstatné jméno (vzor žena), rovněž se skloňuje.
Z hlediska původu je tekton slovo řecké, deska pochází ze staročeského dska.