EDA

VÝŽIVNÉ PO UKONČENÍ STUDIA

Zajímalo by mne, do kdy bude syn pobírat výživné od otce, když v letošním roce maturuje. Domnívám se, že do srpna. Jak to bude v případě, že neudělá nějakou zkoušku a bude opakovat v září.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Výživné se platí pouze během standartní délky studia – takže u středoškolských čtyřletých oborů – bude dostávat výživné čtyři roky plus červenec a srpen (aspoň to takhle měl kamarád), ale jestli bude pokračovat na vyšší odborné škole nebo vysoké škole, tak klidně až do 26 let.